Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

Biblioteka

Pradžia / Biblioteka
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų,
žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.
(V. M. Tekerėjus)

 • Edita Ševeliovienė
   Edita Ševeliovienė bibliotekos vedėja, vyresnioji socialinė pedagogė

   e.sevelioviene@old.salduve.lt

  Darbo laikas: I – V 8. 30 – 16. 00 val.
  Biblioteka yra įsikūrusi antrame mokyklos aukšte – 22 kabinete.

  Progimnazijos biblioteka – jauki, miela vieta mokykloje, kurią mielai lanko visi mokyklos bendruomenės nariai. Bibliotekos fondas komplektuojamas atsižvelgiant į ugdymo programas, mokytojų ir mokinių pageidavimus.

  Bibliotekoje sukaupta per 12 tūkstančių leidinių: grožinės literatūros, informacinių leidinių, garso ir vaizdo įrašų, mokomųjų kompiuterinių programų;

  Bibliotekos vadovėlių fondą sudaro 8 tūkstančiai egzempliorių.

  Bibliotekoje rengiamos naujų knygų parodos, eksponuojamos literatūrinės knygų parodos, skirtos lietuvių ir užsienio rašytojams, rengiamos ekspozicijos garsių žmonių jubiliejams, įžymioms datoms paminėti, organizuojamos knygų dovanojimo bibliotekai akcijos, akcijos, skirtos gerinti mokinių skaitomumą, apdovanojami geriausi metų skaitytojai.

  Mokyklos biblioteka – tai ne tik knygų saugykla ir vieta kur galima susirasti reikalingą informaciją, čia galima puikiai praleisti laiką, pabendrauti.
  Ateikite, čia Jūs visada laukiami.


  Vadovėlių ir mokymo priemonių įsigijimas

  Informacija apie 2019 m. įsigytus vadovėlius                                            Informacija apie 2019 m. įsigytas mokymo priemones


  Bibliotekos galerija

  2021-2022 m. m.

  2019-2020 m. m.

  2019-2020 m.m.

  2018-2019 m.m.

  Knygų KALĖDOS     Knygu kaledos


  2017-2018 m.m.

  Pasaulinė knygos diena
  Balandžio 23 d. minėti Pasaulinę knygos dieną mokyklos bendruomenę kvietė linksmi, visiems pažįstami pasakų herojai: Pepė Ilgakojinė, Raudonkepuraitė, Pelenė, Mikė Pūkuotukas su Paršeliu, Panda. Šventinę nuotaiką kūrė mokyklos radijo bangomis skambėjusios animacinių filmų dainelės. Dailės mokytoja D. Dambrauskienė su mokiniais nupiešė reklaminį plakatą, o 4c klasės mokiniai progimnazijos bibliotekoje surengė piešinių, skirtų knygai, parodą. Organizuota skaitymo terapijos valandėlė įtraukė visą progimnazijos bendruomenę.
  Lietuvių kalbos mokytoja Ina Poškuvienė ir bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  Skaitytojai mini Tarptautinę vaikų knygos dieną.
  Kovo 28 dieną bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė, informacinių technologijų mokytoja Rima Valčiukienė ir socialinė pedagogė Laura Gerulė vedė integruotą popietę, skirtą paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną. Popietėje dalyvavo aktyviausi 1-4 klasių knygų skaitytojai. 7a klasės mokinė Merita Žegunytė skaitovams pasakojo apie knygų ir vadovėlių tausojimą. Knygų mylėtojai susipažino su Tarptautinės vaikų knygos dienos atsiradimo istorija, pasakų kūrėjo H. K. Anderseno kūryba, atliko įvairias užduotis ir buvo apdovanoti prizais.
  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  2018-03-28

  Pasirenkamojo modulio „Informacijos vizualizacija“ mokiniai, konsultuojami bibliotekos vedėjos Editos, socialinės pedagogės Lauros ir informacinių technologijų mokytojos Rimos, maketavo skirtukus knygai.


  2018-03-22

  Rieda šimtmečio margutis
  Kovo 22 d. progimnazijos bibliotekoje vyko popietė „Didžiausia pavasario šventė – šv. Velykos“. Užimtumo centrą lankantys mokiniai susipažino su šv. Velykų tradicijomis ir papročiais, klausėsi padavimų, aiškinosi margučių marginimo būdus, simbolių reikšmę margučių ornamentuose, pasakojo apie savo šeimos tradicijas, deklamavo eiles bei atidarė kūrybinių darbelių parodą „Rieda šimtmečio margutis“.
  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė ir priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams pailgintos dienos grupės mokytoja Sandra Jonaitienė


  Kovo 6 dieną 1c klasės mokiniai susirinko į integruotą dailės ir technologijų pamoką „Aš tikrai myliu Lietuvą“ progimnazijos bibliotekoje. Pamoką vedė 1c klasės mokytoja Edita Adomavičienė. Apie ilgą ir sunkų Lietuvos kelią į laisvę ir nepriklausomybę, meilę Lietuvai kalbėjo bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą, giedojo himną, kūrė pasaką, piešė knygos skirtukus ir surengė jų parodą bibliotekoje.
  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  2018-02-13

  Užgavėnių maratonas bibliotekoje

  Vasario 13 d. mokyklos bibliotekoje prasidėjo Užgavėnių maratonas. Mokiniai susipažino su Užgavėnių tradicijomis  ir papročiais, piešė ir rinko gražiausią, originaliausią ir net baisiausią Užgavėnių kaukę ir žadėjo Užgavėnes švęsti trankiai!

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  2018-02-08

  Šiaulių rajono Kairių pagrindinėje mokykloje organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių ir mokytojų pažintinėje – praktinėje konferencijoje
  „Mano įdomiausia pamoka – kelias į mokymosi sėkmę“
  4 b klasės mokinys Nedas Mikaitis pristatė pranešimą
  „Projektas sunkiausia ir lengviausia mokyklos bibliotekos knyga“

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

  Užsiėmimas bibliotekoje „Knyga keičia mintis ir emocijas“

  Sausio 24 d. 1 b klasės mokiniai lankėsi bibliotekoje, skaitė  naujai gautas išmaniąsias knygas, susipažino su   pagrindinėmis žmogaus emocijomis, mokėsi jas atpažinti, piešė knygų veikėjus, analizavo jų nuotaikas ir emocijas bei surengė savo piešinių parodėlę.
  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  Geros nuotaikos diena bibliotekoje
  Sausio 19 d. – siurprizų diena progimnazijos bibliotekoje. Rinkome mandagiausią skaitytoją. Mandagiausiais šios dienos skaitytojais tapo 1 b klasės mokinės Milena Fokaitė, Adriana Paulauskaitė, Kamilė Budrytė bei 2a klasės mokinys Gabijus Samus. Nugalėtojai davė interviu apie knygas, savo pomėgius, svajones, piešė svajonių knygą ir buvo apdovanoti dovanėlėmis bei padėkomis.
  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

   


  Projektas „Sunkiausia ir lengviausia  mokyklos bibliotekos knyga“

  2018 m. sausio 4-18 d. mokykloje buvo vykdomas projektas „Sunkiausia ir lengviausia mokyklos bibliotekos knyga“. „Jaunieji tyrėjai“, neformaliojo ugdymo būrelio mokiniai, išsikėlė tikslą: išsiaiškinti kiek sveria mokyklos bibliotekoje esanti sunkiausia ir lengviausia knyga.
  Tikslas pasiektas.Būrelio „Jaunieji tyrėjai“ nariai išsiaiškino, kad sunkiausia bibliotekoje esanti knyga sveria 2,35 kg, lengviausia – 3,4 g.
  Projekto veiklų metu, mokiniai bendradarbiaudami su būrelio vadove, bibliotekos vedėja ir socialinėmis pedagogėmis, atliko praktines užduotis ir išbandė aštuonias informacinių technologijų pritaikymo galimybes.

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

  Knyga gera

   


  2018-01-05

  Grįžę po atostogų PUG mokiniai rimtai kibo į darbus – susipažino su knyga. Per pamokas kalbėjo apie knygų rūšis, analizavo pavadinimus, iliustracijas, žymiausius personažus, patys kūrė knygutes, o sausio 5 d. pažintį su knyga tęsė mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos vedėja pristatė mokiniams elgesio bibliotekoje taisykles, parodė daug naujų knygų, kartu su mokiniais skaitė Kakės Makės istorijas.
   
  Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Justė Milašauskienė ir bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

  2017-12-19

  Popietė pradinių klasių mokiniams „Advento papročiai“

  Gruodžio 19 d. progimnazijos bibliotekoje vyko popietė „Advento papročiai“. 4b klasės mokinai susipažino su Šv. Kūčių, Kalėdų tradicijomis ir papročiais, žaidė žaidimus, klausėsi kalėdinių istorijų.

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  KK_1000x200

  Dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai!

  Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Juk biblioteka – tai bendruomenė.  Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais – mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblioteka – saugi erdvė visiems, tad šiemet į ją ypač kviečiame šeimas – ateikite su vaikais, sesėmis, broliais, seneliais.

   Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kvies dovanoti knygas savo bibliotekai – galbūt galime prisidėti prie mokyklos, kurią baigėme, gerovės, gal atnešti knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu tapti nuolatiniu bibliotekos skaitytoju.

   Prieš septynerius metus prasidėjusios „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į sunkią tuo metu bibliotekų situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per šešerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 225 tūkst. knygų!

   Kviečiame į biblioteką! Ateikite, susipažinkite ir atsiveskite savo šeimą! Per šešerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas praėjusiais metais tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

   Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Per šį trumpą ikikalėdinį laikotarpį jie suorganizuoja gausybę įdomiausių renginių, į kuriuos kviečiama ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neradę savos knygos.

   Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

  Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie akciją „Knygų Kalėdos“, susisiekite
  Facebook @knygukaledos

   www.knygukaledos.lt  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 8 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)  2017-10-24
  Mokyklos gimtadienis bibliotekoje
  Mokyklos gimtadienio savaitė prasidėjo linksmai ir nuotaikingai. Mokyklos bibliotekoje mokiniai statė gimtadienio bokštą, apžiūrėjo 1-5 klasių mokinių darbelių iš molio parodą.

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

  2016-2017 m.m.

  GERIAUSI 1-4 KLASIŲ SKAITYTOJAI

  Sausio mėnesį išrinkti geriausi I pusmečio 1-4 klasių skaitytojai. Knygų mylėtojai buvo apdovanoti padėkomis, firminiais mokyklos pieštukais ir kvietimais į Ch. Frenkelio viloje vykusį XIV tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“.


  Minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną,  kovo 30 -31 dienomis mokykloje surengtos popietės aktyviausiems 1-6 klasių skaitytojams. Mokiniai dalinosi mintimis apie savo mėgstamiausią knygą, pasaką, mylimiausią knygos herojų, susipažino  su naujausiomis knygomis, dalyvavo literatūriniame „Protų mūšyje“. Geriausi skaitytojai buvo apdovanoti knygų skirtukais, saldžiomis dovanėlėmis.

  Bibliotekos vedėja


  2016-12-12

  Mokyklos bibliotekoje vyksta 4c klasės mokinių darbelių paroda „Skambanti eglutė“.
  Kviečiame apsilankyti


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)


  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

   Ar jūsų gyvenime buvo knygų, kurios pakeitė jūsų gyvenimą, o galbūt požiūrį arba suteikė stiprybės, padėjo sunkiu metu? Greičiausiai, kiekvienas skaitantis žmogus turi tokią knygą. Tačiau taip pat kiekvieno skaitančio aplinkoje yra žmonių, kurie neskaito, neranda savo knygos. Pasidalykime su jais savo patirtimi, arba pačia knyga.

   Lapkričio 14 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje.

   Šių metų tema – „Knygos, keičiančios gyvenimą“. Akcijos tikslas – rekomenduoti ir dovanoti įkvepiančią, patariančią, motyvuojančią, keičiančią požiūrį literatūrą, priminti, jog knyga žmogui svarbi dėl įvairiapusės savo vertės.

  Mes irgi galime prisidėti, kad draugo, kaimyno, o gal ir nepažįstamo žmogaus gyvenimas pasikeistų per knygą. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.

  Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams.

   Bibliotekos vedėja


  Salduvės progimnazijos bibliotekos skaitytojų vardu dėkoju visiems, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems bibliotekai knygų. Akcijos metu surinktos 23 knygos. Jūsų dovanotos knygos ne tik papildys bibliotekos lentynas, bet ir pradžiugins kiekvieną skaitytoją. Dėkojame už Jūsų gerumą.

  Bibliotekos vedėja

  Edukacinė išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filialą
  Gegužės 9 d. aktyviausi pradinių klasių skaitytojai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje Šiaulių filiale. Mokiniai susipažino su aklųjų istorija ir dabartimi, išbandė prietaisus, leidžiančius neregiui orientuotis erdvėje, susipažino su liečiamosiomis knygelėmis, liečiamaisiais maketais, Brailio rašto sistema, patys išbandė šį rašymo būdą.
  Bibliotekos vedėja


  Edukacinė išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filialą
  Gegužės 9 d. aktyviausi pradinių klasių skaitytojai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje Šiaulių filiale. Mokiniai susipažino su aklųjų istorija ir dabartimi, išbandė prietaisus, leidžiančius neregiui orientuotis erdvėje, susipažino su liečiamosiomis knygelėmis, liečiamaisiais maketais, Brailio rašto sistema, patys išbandė šį rašymo būdą.
  Bibliotekos vedėja

  Balandžio 7 dieną mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projekto „Nebūk avis – skaityk“ nugalėtojai . Bibliotekos vedėja papasakojo pradinukams apie Tarptautinę vaikų knygos dieną bei apie pasakų kūrėją H. K. Anderseną ir jo kūrybą. Geriausi skaitytojai diskutavo apie skaitymo svarbą, atliko įvairias užduotis, buvo apdovanoti.


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!
  Lapkričio 16 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.
  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams,vienišiems vaikams globos namuose, seneliams.
  Tegul knyga sujungia mus visus!


  Nes kiekvienas didelis kaip lašas,
  O visi – su saulėm artimi.
  Niekada žmogus nebuvo mažas,
  Jeigu jis tik buvo savimi.
  (Justinas Marcinkevičius „Autoanalizė“)

  Mieli Salduvės progimnazijos bendruomenės nariai,
  lapkričio 30 dieną 17 val. kviečiame į poezijos popietę „Su saulėm artimi“. Skaitysime savo mėgstamas eiles,paminėsime saulės grįžtuvių laukimo pradžią, mėgausimės buvimu kartu.
  Norinčius skaityti, deklamuoti mėgstamas eiles, galinčius pagroti savo muzikos instrumentu, prašome registruotis iki lapkričio 26 d. tel. 8 41 433861 arba kreiptis į mokyklos biblioteką (23 kab.).
  Organizatoriai


  2014-2015 m.m.

  Gegužės  15 d. mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo aktyviausi 2014-2015 mokslo metų skaitytojai. Padėkos už aktyvų skaitymą įteiktos 59 skaitytojams. Tegul knyga tampa geriausiu jūsų draugu! Geriausi-skaitytojai.docx

  NEĮGALIESIEMS