Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

DofE

Pradžia / DofE
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

Apie DofE programą

Nuo 2020 metų Salduvės progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kurios tikslas – skatinti jaunuolius siekti savo tikslų, aistrą veikti ir atrasti savo vietą pasaulyje.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Salduvės progimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname mokinių lyderystę, siekiame ugdyti pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, iniciatyvumą, komandinio darbo įgūdžius, kritinį mąstymą, empatiją, atsakomybę.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Salduvės progimnazijoje programą vykdo 3 patyrusios mokytojos – formaliojo švietimo skyriaus vedėja, gamtos ir žmogaus, biologijos mokytoja Neringa Juškevičiūtė, neformaliojo švietimo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja Ina Poškuvienė ir profesinio orientavimo konsultantė Valentina Aužbikavičė. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorė – tikybos ir SEU mokytoja Jurgita Girdvainienė. DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda Salduvės progimnazijoje:

  • Ina Poškuvienė, programos koordinatorė ir DofE vadovė;
  • Neringa Juškevičiūtė, DofE vadovė;
  • Valentina Aužbikavičė, DofE vadovė;
  • Jurgita Girdvainienė, žygio vadovė.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org

NEĮGALIESIEMS