Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

eTwinning

Pradžia / eTwinning
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

2021-2022 m. m.

2021-12-14

etwinning projektas ,,Be a European Star for a European Christmas”

Lapkričio mėnesį dekoravę kalėdines žvaigždes, artėjant gražiausiom metų šventėm, 2 b klasės mokinai sulaukė laiškų, kuriuose atkeliavo mokinių pagamintos žvaigždės iš Lenkijos, Ukrainos ir Graikijos. Žvaigždėmis mokiniai papuošė eglutę, kuri dabar švyti įvairiomis Europos spalvomis.

Mokytojos Kamilė ir Evelina

 


2021-11-18
eTwinning projektas ,,Be a European Star for a European Christmas“
2b klasės mokiniai ir anglų kalbos klubo ,,Let‘s Learn, Play and Have Fun Together“ nariai dalyvauja eTwinning projekte ,,Be a European Star for a European Christmas“. Užsiėmimo metu mokiniai kūrė logotipą projektui ir balsavo už labiausiai patinkantį. Džiaugiamės vaikų kūrybiškumu!
Mokytojos Kamilė ir Evelina

 


2021-11-26
 2b klasė, dalyvaujanti eTwinning projekte ,,Be a European Star for a European Christmas“, susipažino su Kalėdine žvaigžde, išsiaiškino jos reikšmę ir svarbą. Mokiniai dekoravo žvaigždės, jas išsiuntė Armėnijos, Čekijos, Graikijos, Portugalijos, Kroatijos ir Ukrainos mokiniams.
 Mokytojos Kamilė, Lina ir Evelina

 


2021-12-03

eTwinning projektas ,,World of Snapwords“

4a ir 4c klasės, dalyvaujančios eTwinning projekte ,,World of Snapwords“, kūrybingai paminėjo pasaulinę žmonių su negalia dieną, minimą gruodžio 3-iąją. Mokiniai aiškinosi, su kokiomis negaliomis susiduria žmonės ir kaip galima jiems padėti. Mokiniai naujomis sąvokomis praturtino savo žodyną, jas iliustravo.

Mokytojos Birutė, Nijolė ir Evelina


2021-11-22
eTwinning projektas ,,World of Snapwords“
4a ir 4c klasės mokiniai kartu su moksleiviais iš Lenkijos, Graikijos, Turkijos ir Rumunijos, dalyvauja eTwinning projekte ,,World of Snapwords“ (,,Žodžiai paveikslėliuose“). Projekto tikslas – kūrybingai pažvelgti į anglų ir lietuvių kalbos žodžius bei plėsti žodyną. Lapkričio mėnesį mokiniai gilinosi į rudens simbolius ir mokėsi angliškų įstaigų pavadinimų.
Mokytojos Birutė, Nijolė ir Evelina

2021-11-29

4c klasės mokiniai dalyvauja eTwinning projekte ,,World of Snapwords”. Mokiniai kūrė projekto plakatus. Džiaugiamės mokinių gebėjimais.
 Mokytojos Evelina ir Nijolė

2022-01-11
Tęsiasi projekto Fun English for Kids veiklos, kuriose dalyvauja antrų ir trečių klasių mokiniai.
Gruodžio mėnesį įvyko mokytojų nuotolinis susitikimas, kurio metu buvo aptartos įgyvendintos ir planuojamos veiklos. Lapkričio ir gruodžio mėnesiais mokiniai kūrė skaičius naudodamiesi WordArt įrankiu, piešė ir rašė sveikinimus, žaidė partnerių sukurtus žaidimus, kompiuterinio raštingumo įgūdžius tobulino kurdami skaičių knygą www.storyjumper.com platformoje.
Mosaically programėlės pagalba buvo sukurtas bendras plakatas iš mokinių sukurtų atvirukų https://www.youtube.com/watch?v=fZX2KerP6QI
Sausio ir vasario mėnesiais mokiniai gilinsis į spalvų ir emocijų pasaulį, atlikdami užduotis, susijusias su šiomis sritimis.

2022-02-10
Žaidžiame su spalvomis
 
Neformaliojo ugdymo būrelio “STEAM in ESL classroom” mokiniai tęsdami eTwinning “Fun English for kids” projekto veiklas, žaidė su spalvomis. Užsiėmimo metu mokiniai pakarotojo angliškus spalvų pavadinimus, prisiminė, kurios spalvos yra pirminės, pasigamino spalvų sukutį ir atliko eksperimentą su Skittles saldainiais.
 
Anglų k. mokytoja Lina

2022-02-10
Saugesnio interneto diena
Bendradarbiaudami su eTwinning projekto „Fun English for Kids“ partneriais, dalyvavome Saugesnio interneto dienos veiklose. Anglų kalbos pamokos metu aptarėme taisykles, kaip saugiai elgtis virtualioje erdvėje, dėliojome virtualią dėlionę, kūrėme saugesnio interneto dienai skirtus plakatus, atsakėme į viktorinos klausimus. Viktorinoje dalyvavo visi projekto partneriai, o viktorinos klausimus Quizizz platformoje paruošė mokytoja Merve iš Turkijos.
Anglų k. mokytoja Lina

2022-06-20
Baigėsi eTwinning projektas Fun English for Kids, kuriame dalyvavo 2-3 klasių mokiniai.
Projekto tikslas – naudojant Web 2.0 įrankius, skatinti mokinių domėjimąsi anglų kalba. Atlikdami projekto užduotis, žaisdami žaidimus, mokiniai tobulino skaitmenines, kalbines ir kūrybines kompetencijas. Kiekvienas mėnuo buvo skirtas konkrečiai temai: spalis – skaičiai, lapkritis – šeimos nariai, gruodis – mokyklinės priemonės,  sausis – pojūčiai, vasaris –  spalvos.
Mokiniai turėjo galimybę žaisti virtualius žaidimus Wordwall, LearningApps platformose:
Vaikų teisių dienos proga visų projekte dalyvaujančių šalių mokiniai susipažino su vaikų teisėmis, aptarė jas ir sukūrė bendrą video  https://www.youtube.com/watch?v=JZuGyw7F9Vk&t=2s
Bendradarbiaudami partneriai sukūrė žaidimų knygą, kurią galima pavartyti internete https://online.pubhtml5.com/dkcgj/znyt/#p=1
Projekto pabaigoje mokiniams buvo įteikti dalyvių sertifikatai.
Anglų k. mokytoja Lina

2021-12-06
eTwinning projektas ,,The Animals Through Our Eyes”
 
3c klasė, dalyvaujanti eTwinning projekte ,,The Animals Through Our Eyes”, programėle Canva kūrė plakatą, kuriame prisistatė bei supažindino projekto partnerius, moksleivius iš Čekijos, su savo mėgstamiausiais gyvūnais.
 
Mokytojos Gražina ir Evelina

 


2021-11-29

eTwinning projektas ,,The Animals Through Our Eyes“

3c klasės mokiniai dalyvauja projekte ,,The Animals Through our Eyes”. Pirmasis mokinių kūrybinis darbelis – projekto logotipo kūrimas. Namuose trečiokai augina ir rūpinasi savo augintiniais, todėl su didele meile kūrė šiam projektui logotipą. Pabaigę savo darbą mokiniai balsavo už labiausiai patinkantį. Laimėjo Gabrieliaus kurtas logotipas.

Mokytojos Gražina ir Evelina


eTwinning projektas ,,Be sustainable During Holiday”

Projekto aprašymas

Visuminis – integracija ir bendrųjų kompetencijų ugdymu grįstas ugdymas mokykloje yra vienas aktualiausių šiandienos švietimo sistemoje. Siekiant kokybiško ugdymo mokyklose atsiranda vis daugiau tarptautinių iniciatyvų, projektinių veiklų, kurios padeda pažinti kitų šalių tradicijas, kultūrą, gamtą. Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtingų šalių patirtys laikantis tvarumo principų kasdieniame gyvenime, ypatingai švenčių laikotarpiu, kai vartotojiškumas išauga, gali būti paveikus keisti jaunuolių įpročius.

Tikslas – geriau pažinti tarptautines ir savo šalies švenčių tradicijas, ugdyti tvarumo kompetencijas. Mokiniai projekto metu patobulins kalbines, gamtamokslines, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, kompetencijas.

Projekto trukmė 6 mėnesiai. Projektas startuoja gruodžio mėn. ir baigiasi gegužę. Šalys partnerės – Ispanija, Turkija, Lietuva.

Projektą Salduvės progimnazijoje įgyvendina E. Čėsnienė, Ž. Kovėraitė, N. Juškevičiūtė, J. Leliūnienė


2021-12-10

Startuoja naujas eTwinning projektas
Gruodžio mėnesį startavo naujas eTwinning projektas ,,Be Sustainable During Holidays”. Projekte dalyvauja mokyklos iš Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos. Pirmoji veikla – šventinių sveikinimų kūrimas panaudojant gamtines žaliavas. Dalinamės 5 kl. ir 6 kl mokinių sukurtais darbeliais, kurie jau iškeliavo į Ispaniją ir Turkiją.
E. Čėsnienė, Ž. Kovėraitė, N. Juškevičiūtė
2021-12-20
eTwinning projektas ,,Be Sustainable During Holidays“
5b ir 6a klasės, dalyvaujančios eTwinning projekte ,,Be Sustainable During Holidays“, VU Šiaulių akademijos botanikos sode atliko dar vieną projekto veiklą- susikūrė Advento vainikus iš gamtinių žaliavų. Dalinamės mokinių sukurtais darbeliais.
Mokytojos E. Čėsnienė, Ž. Kovėraitė, N. Juškevičiūtė

2022-02-11

Anglų kalbos klubas „A Window to the World“
5b klasės mokiniai anglų kalbos klube „A Window to the World“ virtualiai susipažįsta su kitų šalių kultūromis, pasaulio gamtos stebuklais, architektūros statiniais. Ne tik susipažįsta, bet ir patiria „nuotykius“: pažiūrėję filmuką apie neįprastą maistą, priėmė iššūkį ir jo paragavo. Vaizdo įrašas apie tvarumą įkvėpė perdaryti plastikinius butelius į gėlių vazonėlius. Penktokai smagiai bendrauja anglų kalba, bendradarbiauja, ragauja, gamina ir dalyvauja tarptautinio „eTwinning“ projekto „Be Sustainable During Holidays“ veiklose.
Anglų kalbos mokytoja Živilė
2021-12-17

eTwinning projektas “Friendship of school things”

Gruodžio mėnesį patvirtintas projektas apie tarpdalykinę integraciją “Friendship of school things”. Mokomųjų dalykų integracija pastaraisiais metais tapo svarbiu reiškiniu švietimo sistemoje. Dalykinė integracija leidžia priartinti mokymąsi prie gyvenimo, ugdo kritinį mąstymą, leidžia užduotis pritaikyti atsižvelgiant į mokinių poreikius. Mūsų besikeičiančiame švietimo pasaulyje mokytojai nuolat ieško naujų ir novatoriškų mokymo metodų. Projekto metu mokytojai dalinsis patirtimi, pamokų planais. Kiekviena mokykla pristatys savo šalį, tradicijas, integruos nacionalines šventes į ugdymo procesą.
Mokytojos Jolanta, Irena, Rima, Daiva, Lina

2022-01-25

Projekto logotipo kūrimas.
2a ir 2c, 3a ir 3b klasių mokiniai kūrė projekto “Friendship of School Subjects” logotipą.  Antrokai logotipo kūrimui naudojo programėlę Canva. Trečiokai projekto idėją stengėsi perteikti piešiniuose.
Vasario pradžioje balsuosime už vieną, labiausiai patinkantį ir geriausiai projekto mintį atspindintį logotipą.
Mokytojos  Jolanta, Irena, Daiva, Rima, Lina

2022-02-15
Vasario 15 d. įvyko eTwinning projekto “Friendship of School Subjects” nuotolinis partnerių susitikimas. Jame dalyvavo mokytojai iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos.
Susitikimo metu buvo paskelbtas projekto logotipas, kurį išrinko visų partnerinių mokyklų mokiniai balsuodami internetu. Buvo aptartos tolesnės projekto veiklos: suplanuoti nuotoliniai mokinių susitikimai, aptartos integruotų pamokų temos bei informacijos pateikimas eTwinning paskyroje.
Mokytojos Rima ir Lina

2022-02-23
3a klasės mokiniai vasario 23 d. dalyvavo nuotoliniame eTwinning projekto “Friendship of school subjects” susitikime su Turkijos Serefler mokyklos (Serefler Ortaokulu) mokiniais. Pirmo susitikimo metu, mokiniai susipažino, pristatė savo miestus, šalis. Tai buvo pirma tarptautinė patirtis tiek 3a klasės, tiek Serefler mokyklos mokiniams. Tikimės tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo.
Mokytojos Rima ir Lina

2022-04-28

Integruota anglų kalbos pamoka.
Šiandiena Šiaulių Salduvės priešmokyklinukus aplankė meškiukas Tedis, kuris papasakojo vaikams apie Angliją, karalienę Elžbietą II, Bakingemo rūmus, Didijį Beną ir kt.  Tedis išmokė vaikus angliškai pasakyti savo vardą, pasisveikinti, bei  dar 5 angliškus žodžius. Vėliau dirbdami grupelėse, priešmokyklinukai įtvirtino naujai išmoktus angliškus žodžius. Mokiniai spėliojo, kiek metų sukako Jungtinės Karalystės monarchei, paminėjo, kokios veislės šuniukai jai patinka, kiek rūmų ir sostų ji turi. Antros pamokos metu vaikai sukūrė atvirukus karalienei Elžbietai II ir užrašė jai sveikinimą anglų kalba. Dėkojame mokytojai Linai už puikias pamokas, kurių metu vaikai praplėte žinias apie Angliją ir  karalienę Elžbietą II.
Mokytojos Valentina ir Lina
2022-04-13
eTwinning projektas „All about the Paper“
4b klasės mokiniai kartu su partneriais iš Italijos bei turkijos dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „All About the Paper“. Projekto tikslas – susipažinti su popieriaus raida ir istorija bei skatinti atsakingą jo vartojimą. Atlikta tėvelių apklausa parodė, kad visiems rūpi ekologija ir švaresnis bei tvaresnis pasaulis, o mokinių apklausos metu paaiškėjo, kad jie tikrai daug išmano apie popierių ir jo perdirbimą. Su projekto partneriais susipažinome žiūrėdami šalių ir mokyklų pristatymus, dėliodami interaktyvias dėliones, diskutuodami apie ekologijos svarbą mūsų gyvenime. Sukūrėme projekto logotipą. Svarbiausia balandžio mėnesio užduotis – susipažinti su popieriaus priešistore. Mokiniai rinko informaciją apie rašto istoriją, aiškinosi, kur žmonės rašė, kol nebuvo popieriaus. Surinktas žinias iliustravo ir su projekto partneriais sukūrė elektroninę knygą.
Mokytojos Evelina ir Inga

2022-05-04
eTwinning projektas „Viskas apie popierių“
4b klasės mokiniai kartu su partneriais iš Italijos bei Turkijos tęsia tarptautinio eTwinning projekto „All About the Paper“ veiklas. Šį mėnesį edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta popierius“ mokiniai išgirdo įdomių faktų apie nepaprastą popieriaus kelionę nuo seniausių iki dabartinių laikų, sužinojo apie jo restauravimą ir popieriaus liejimo mašinoje mokėsi gaminti popierių. Vėliau įgytas žinias ir įgūdžius panaudojo darydami popierių iš antrinių žaliavų. Iš savo rankų darbo popieriaus mokiniai pagamino atvirukus, parašė sveikinimus projekto partneriams ir kartu su laišku bei skirta užduotimi paštu išsiuntė projekto partneriams į Turkiją ir Italiją. Su nekantrumu laukiame laiškų ir mes.
Mokytojos Evelina ir Inga

2022-06-16
eTwinning projektas „Viskas apie popierių“
4b klasės mokiniai kartu su partneriais iš Italijos bei Turkijos užbaigė tarptautinio eTwinning projekto „All About the Paper“ veiklas. Virtualaus susitikimo metu mokiniai prisistatė ir papasakojo apie nuveiktas veiklas projekto partneriams. Sulaukėme laiškų, kuriuos Turkijos ir Italijos mokiniai parašė ant savo rankomis gaminto popieriaus, atlikome jų sukurtas ir mums skirtas užduotis. Įvairių dalykų pamokose kalbėjome apie ekologiją, apie rūšiavimą ir ypač popieriaus perdirbimą. Projekto baigiamasis darbas buvo kambarių maketai. Susiskirstę į grupes, gaminome baldus iš žurnalų popieriaus, kūrėme kambarių interjerus. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad mokiniams labiausiai patinka kūrybinės, su STEAM veikla susijusios užduotys. Džiaugiamės savo mokiniais ir jų nuveiktais darbais! Tikimės, kad tokiais projektais paruošėme dirvą jų ilgalaikiam suvokimui apie tvarumą ir ekologiją.
Mokytojos Evelina ir Inga

2020-2021 m. m.

 2021-01-04

eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“

Gruodžio mėnesį baigėsi 10 mėnesių trukęs eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“, kuriame dalyvavo 7 kl. mokiniai. Dalyviai gilinosi į savo ir kitų šalių autorių literatūrą, domėjosi gamtos reiškiniais, piešė, rašė tekstus, fotografavo gamtą. Projektas baigtas šventine veikla – mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimus ir atvirukus projekto partneriams.

Mokytojos Vilma, Neringa, Ina


Nykstančios rūšys (lapkričio mėn. veikla)
Projekto veiklų metu analizuota Lietuvos raudonoji knyga. Mokiniai susipažino su nykstančiais gyvūnais, aiškinosi nykimo priežastis, ieškojo būdų, kaip visuomenė galėtų prisidėti siekdama išsaugoti šis rūšis.
Biologijos mokytoja Neringa

Projekte analizuojama klimato kaita (rugsėjo-spalio mėn. veikla)
eTwinning projekte dalyvavę mokiniai analizavo klimato kaitos pokyčius. Mokiniai ieškojo informacijos apie klimatą, kuris vyravo prieš 20-30 metų. Išskyrė labiausiai paveiktą metų laiką, prognozavo, kaip metų laikai pasikeis po dar 30 metų. Savo mintis iliustravo piešiniuose.
Mokytojos Neringa ir Ina

eTwinning projekto metu kuriamos knygelės

6a kl. mokiniai įgyvendino paskutinę šių mokslo metų eTwinning projekto užduotį. Šeštokai gamino knygutes apie augalus. Knygelėse mokiniai pateikė trijų skirtingų stilių (mokslinio, publicistinio ir meninio) tekstus, kuriuos iliustravo. Šiais darbais mokiniai pasidalins su mokiniais iš kitų projekte dalyvaujančių šalių (Rumunija, Turkija).
Mokytojos Ina ir Neringa

Projekto ,,The portrait of nature in literature and art”  balandžio-gegužės mėn. veiklos
Kol keliauti vieni pas kitus negalime, mokiniai bendradarbiauja eTwinning erdvėje. Balandis buvo paskelbtas augalų mėnesiu, kurio metu mokiniai kūrė eilėraščius lietuvių ir anglų kalbomis, iliustravo savo eiles. Gegužės mėnesį grožėjosi atgimstančia gamta, fotografavo besiskleidžiančius pirmuosius žiedus, kūrė citatas, apibūdinančias nuotraukas. Savo darbais taip pat dalinosi mokiniai iš Rumunijos ir Turkijos.
Visus darbus peržiūrėti galima čia: https://live.etwinning.net/projects/project/216885

Salduvės progimnazija parengė eTwinning projektą ,,The portrait of nature in literature and art”
Nuo kovo 1-osios Salduvės progimnazijoje startavo eTwinning projektas. Šiame projekte dalyvauja 6 kl. mokiniai. Projekto trukmė – 10 mėnesių. Į projektą įsitraukė mokyklos iš Rumunijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos.  Visuminis – integracija pagrįstas ugdymas mokykloje yra vienas aktualiausių šiandienos švietimo sistemoje. Literatūra, gamta ir menas – kiekvienos šalies vertybės, kurias puoselėti turime pradėti dar mokykloje. Šiame projekte mokiniai gilinsis į savo šalies autorių literatūrą, kurs eilėraščius, fotografuos savo gamtos reiškinius, kurs iliustruotas knygas. Mokiniai susipažins su kitų šalių literatūra bei gamta, analizuos klimato kaitos padarinius.
Biologijos mokytoja Neringa, lietuvių kalbos mokytoja Ina, dailės mokytoja Daina
2021-04-19
 
Balandžio 19 dieną vyko eTwinning projekto ,,Playing with Shapes“ partnerių mokyklų iš šiaurės ir pietų Italijos, Rumunijos ir Lietuvos susitikimas. Susitikimo metu mokiniai dainavo dainelę apie figūras, atliko bendrą darbą, kuriame surašė figūrų pavadinimus gimtąją ir anglų kalba, o taip pat patys užsirašė iškirptos figūros pavadinimą italų, rumunų, lietuvių ir anglų kalbomis. Susitikimo pabaigoje visų šalių mokiniai dainavo bendrą dainą apie draugystę. Gera turėti bendraminčių ir draugų Europoje!
 
Mokytojos Birutė, Inga, Nijolė, Kristina ir Evelina

 


2020 m. gruodžio mėn. projekto veiklos

3 klasių mokiniai užbaigė eTwinning projektą ,,Playing with Shapes“. Šįkart mokiniai susipažino su lietuviškojo šiuolaikinio meno atstovais ir bandė sukurti jų darbų reprodukcijas. 3a klasės mokiniai peržiūrėjo Antano – Virginijaus Krištopaičio paveikslus ir kūrė ,,Rudens fakelo“ reprodukciją, 3c klasės mokiniai gilinosi į lietuvių išeivijos atstovės Ingrydos Suokaitės kūrybos ypatumus ir panaudodami jos darbuose sutinkamą geometrizuotą techniką, kūrė darbus, o 3b klasė visus pakvietė į virtualią parodą šiuolaikinio meno galerijoje, kurioje eksponavo iš geometrinių figūrų sukurtus darbus.

Nuoširdžiai dėkoju pradinių klasių mokytojoms B. Simelienei, I. Sapažinskienei ir N. Juškienei už bendradarbiavimą!

Mokytoja E. Aksomaitienė


2020 m. spalio mėn. projekto veiklos

Trečių klasių mokiniai, padedami mokytojų Birutės Simelienės, Ingos Sapažinskienės ir Nijolės Juškienės, tęsia eTwinning projekto ,,Playing with Shapes“ veiklas. Šįkart mokiniai susipažino su projekto partnerių iš Italijos bei Rumunijos vėliavomis bei jų spalvomis. Panaudodami įvairių spalvų figūras mokiniai sukūrė puikių darbų. Pasidžiaukime!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. kovo mėn. projekto veiklos

eTwinning projektui ,,Playing with Shapes“ įsibėgėjant, jame dalyvaujantys 2a, 2b, 2c klasių mokiniai kūrybingai panaudoja geometrines figūras savo darbuose. Juose vaizduojami ir įvairiausi žaislai, ir daiktai, ir netgi atgyja gyvūnai. Už pagalbą dėkojame mokytojoms Birutei Simelienei, Ingai Sapažinskienei ir Nijolei Juškienei.

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. vasario mėn. projekto veiklos

Koks gi projektas be savo logotipo? Kvadratas. Apskritimas. Trikampis. Stačiakampis. Kiekviena mokykla kūrė logotipo dalį ir rinko patį tinkamiausią. 2a, 2b, 2c klasių mokinių pagrindinė figūra – apskritimas. Mokiniai balsavo už Ievos Drigotaitės apskritimą. Jis yra projekto ,,Playing with Shapes“ dalis. Džiaugiamės Ievos darbu!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. sausio mėn. projekto ,,Paying with shapes” veiklos

Mokykloje pradedamas įgyvendinti eTwinning projektas ,,Playing with Shapes“. 2a, 2b, 2c klasių mokiniai susipažino su projekto partnerių šalimis Italija ir Rumunija žiūrėdami trumpus video apie šalis. Patys mokiniai nusifilmavo sveikinime, kuriame prisistatė, pasakė savo vardą, amžių, įvardino mėgstamiausią spalvą bei pademonstravo savo kūrybingumą – iš figūrų sukurtus darbus.

Mokytoja E. Aksomaitienė


eTwinning projektas ,,Playing with shapes”
Salduvės progimnazijoje vykdomas eTwinning projektas ,,Playing with shapes”, kurio tikslas – tobulinti užsienio (anglų) kalbos kompetenciją (išmoks figūrų pavadinimus, gebės jas atskirti, įvardinti bei panadoti kuriant darbelius), ugdyti skaitmeninį raštingumą, bendravimą bei bendradarbiavimą dirbant grupėse su bendraamžiais bei su užsienio šalių partneriais, plėsti kultūrinį akiratį. Projekto trukmė – 5 mėnesiai, jame dalyvauja 2 klasių mokiniai. Į šį projektą įsitraukė 2 mokyklos iš Italijos, mokykla iš Rumunijos.
Mokytojos  E. Aksomaitienė, B.Simelienė, I. Sapažinskienė, N. Juškienė, S. Bartkuvienė, K. Adomaitienė

2021-06-21
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
Gegužės – birželio mėnesiais trečiokai atliko paskutines projekto veiklas. Įvyko virtualus susitikimas su projekto partneriais iš Lenkijos ir Serbijos. Projektavome ir gaminome nuostabų Eco žaidimų aikštelės maketą. Važiavome į Mūšos Tyrelio pažintinį taką ir jį pristatėme savo partneriams. Keliavome į Šiaulių Botanikos sodą, projektą užbaigdami edukacija „Augalų detektyvai“. Taip pat pildėme apklausas, vertinome veiklas ir jau pradėjome galvoti, ką įdomaus galėtumėme nuveikti kitąmet.
Mokytojos Evelina ir Inga

2021-06-11
Edukacija Botanikos sode
Birželio 11 dieną 3b klasės mokiniai keliavo į Botanikos sodą, kur tęsė pažintį su nuostabiu augalų pasauliu ir kartu baigė eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” veiklas. Nepabūgę lietaus, mokiniai, suskirstyti į komandas, aktyviai įsitraukė į augalų detektyvo vaidmenį, kur šifruotų nuorodų pagalba mokėsi ne tik pažinti, bet ir surasti pradingusius augalus. Nuostabi patirtis!
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-05-28
eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” partnerių susitikimas
 
Kaip gera, kad tuos, su kuriais dirbai visą šį pusmetį, gali pamatyti gyvai! Gegužės 28 dieną įvyko virtualus eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” partnerių iš Lenkijos, Serbijos ir Lietuvos susitikimas. Bendravome angliškai, kūrėme vasaros pievą, dainavome ir šokome. Puikios emocijos!
 
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-05-03
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
 
Projekte dalyvaujantys trečiokai balandį gavo filmuotą Serbijos mokinių užduotį – pagaminti lėlę iš plastikinių buteliukų. Lėles gamino bendradarbiaudami su draugu. Tiek kūrybinis procesas, tiek rezultatas parodė, kad ne tik parduotuvėje perkami žaislai gali suteikti daug džiaugsmo. Kartu su projekto partneriais aptarė pastebimas didžiausias ekologines problemas, anglų kalba kūrė komiksus apie elektros ir vandens perteklinį naudojimą.
 
Balandžio 22 dieną, švęsdami Žemės dieną, vaikščiojo, skaičiavo nueitus atstumus ir fotografavo pavasarėjančią gamtą. Trečiokų dovana Žemei – talka Salduvės parke.
 
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-04-06
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
Kovo mėnesį tęsėsi tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity“ veiklos.  3b klasės mokiniai paruošė kūrybinę užduotį projekto partneriams iš Lenkijos ir Serbijos, mokė draugus pagaminti vabzdį iš kiaušinių dėkliukų. Vėliau ant palangių augino ekologiškas daržoves, iš jų gamino įvairius patiekalus.
Projekto metu nuolat dalinamasi grįžtamuoju ryšiu su partneriais, todėl šį mėnesį buvo labai smagu rašyti popierinius laiškus ir juos gauti. Atlikdami projekto veiklas mokiniai tobulino anglų kalbos skaitymo, rašymo ir kalbėjimo įgūdžius.
Mokytojos Evelina ir Inga

2021-02-26

eTwinning projektas „Ecological Creativity”

Vasario mėnesį trečiokai tęsė tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity” veiklas. Su projekto partneriais iš Lenkijos ir Serbijos gamino lesyklėles iš antrinių žaliavų, kartu kūrė piešinių knygą apie metų laikus, mokėsi angliškus antrinių žaliavų pavadinimus ir šiukšlių rūšiavimo taisykles. Mėnesio pabaigoje gavo filmuotą užduotį iš Lenkijos moksleivių – pagaminti žibintą.

Mokytojos Inga ir Evelina


2021-01-12

eTwinning projektas „Ecological Creativity”

Sausio mėnesį 3 b klasės mokiniai pradėjo vykdyti  tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity” veiklas. Pirmojo susitikimo metu mokiniai stebėjo abiejų šalių ir mokyklų pristatymus, dėliojo interaktyvias dėliones, diskutavo apie besaikį vartojimą bei daiktų „prikėlimą“ antram gyvenimui. Kartu su bendraamžiais iš Lenkijos (Torunės) trečiokai projekto metu gilinsis į atsakingo vartojimo idėją, iš nereikalingų medžiagų ir atliekų kurs žaislus, tobulins savo anglų kalbos gebėjimus. Su projekto veiklomis supažindinti ir klasės mokinių tėvai.

Mokytojos Evelina ir Inga


2021-04-02
Tęsiame eTwinning projektą švęsdami Velykas
Balandžio 1 dieną per lietuvių kalbos pamokas 5 – 8 klasių mokiniai gilinosi į Velykų papročius ir tradicijas. Buvo įdomu palyginti šių dienų Velykų šventę su jos ištakomis pagonybėje, susipažinti su kiaušinių marginimo raštais, jų simbolika, senosiomis dažymo, pynimo technikomis. Mokiniai kurdami margutį ar velykinę dekoraciją turėjo galimybę prisiliesti prie senųjų tradicijų ir papročių.
Lietuvių kalbos mokytojos Almina Šimkuvienė, Sigita Grikienė, Ina Poškuvienė, Jolanta Šiukšterienė

 


2021-02-11

Pirmoji eTwinning projekto „National Wealth: Customs and Traditions“ veikla

Nuo 2021 m. vasario progimnazijoje įgyvendinamas eTwinning projektas „National Wealth: Customs and Traditions“. Metus truksiančio projekto tikslas – ugdyti mokinių tautinę savimonę, skatinti domėtis bendruomenės ir tautos tradicijomis, puoselėti savo tautos ir krašto etnokultūrines tradicijas šeimoje, bendruomenėje, kūrybiškai pritaikyti savo etnokultūros žinias ir gebėjimus gyvenime. Bendradarbiaujant su partneriais iš Portugalijos ir Rumunijos bus gilinamasi į savo šalies kalendorinių švenčių tradicijas ir papročius, remiantis įgytomis žiniomis bus kuriamas tradicinių švenčių kalendorių.

Vasario 10 d. vyko pirmoji projekto veikla – organizuotos Užgavėnių kaukių dirbtuvėlės, kurių metu prisimintos Užgavėnių tradicijos, personažai, gamintos kaukės artėjančiai šventei. Dirbtuvėlėse dalyvavo ir žiemą iš kiemo išvyti ruošėsi gausus būrelis 1-8 klasių mokinių bei mokytojų.

Lietuvių k. mokytojos Sigita G., Jolanta Š., Almina Š., Ina P.

 


2021-03-04

Pradedamas eTwinning projektas „I touch the earth and produce“
(Atrandu, stebiu ir tyrinėju pasaulį)

Vasario mėnesį ketvirtų klasių mokiniai pradėjo vykdyti į eTwinning projektą “I touch the earth and produce” su partneriais iš Turkijos. Projekto metu mokiniai ant palangių ir šiltnamiuose augins įvairias pasirinktas daržoves ir prieskonius. Dalinsis savo stebėjimo rezultatais: stebės, kokią įtaką augalo vystymuisi daro aplinka, klimato sąlygos, tobulins gamtamokslines kompetencijas.

Pradinių klasių mokytojos Edita, Audronė, Jurgita

 


2021-03-15

The Second Life of a Thing

 2021 m. vasario mėnesį 1-2 klasių mokiniai įsitraukė į eTwinning projekto „Antrasis daikto gyvenimas“ veiklas. Projekte dalyvauja pradinių klasių mokiniai iš Lietuvos, Turkijos, Ispanijos.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą, sąmoningumą, atsakomybę, skatinant aplinkosaugines iniciatyvas, tausoti Žemės resursus bei aplinką, tikslingai panaudojant antrines žaliavas. 

Atlikdami projekto veiklas, mokiniai bus skatinami atkreipti dėmesį į aplinką bei taršos problemas, prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. 

Mokiniai įgis žinių apie ekologiją, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą, oro taršą, globalines problemas. 

Projekto metu mokiniai patobulins gamtamokslines, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, kompetencijas.

Numatoma projekto trukmė – 4 mėnesiai.

1-2 klasių mokytojos Jolanta, Irena, Rima, Daiva, Gražina

 


2021-03-15

Our Heroes

2021 m. kovo mėnesį startavo eTwinning projektas Our Heroes. Projekte dalyvauja 2-7 klasių mokiniai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos.

Projekto tikslas – skatinti pagarbą specialiųjų tarnybų atstovams, jų darbui, ugdyti atsakingą požiūrį į šių profesijų pasirinkimą.

 Mokiniams bus puiki proga ,,pasimatuoti“ specialiųjų tarnybų atstovų ,,batus“, tuo pačiu ugdyti pilietiškumą, atsakomybės jausmą. Specialiųjų tarnybų atstovų darbas ir apsilankymai mokyklose sulaukia susidomėjimo. Mokiniai prašo parodyti specialiąsias priemones, papasakoti apie darbo ypatybes. Nuo mažens vaikai į šiuos žmones žvelgia su smalsumu ir pagarba.

Numatoma projekto trukmė 3 mėnesiai.

  Valentina, Neringa, Jurgita, Lina

 


2021-12-08

Lapkričio mėnesį baigėsi projektas Our Heroes. Projekto metu mokiniai iš Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos kūrė logotipus ir išrinko geriausią, susipažino su įvairių sričių specialistais, atliko užduotis/testus susijusius su profesijomis, savęs pažinimu.

2021-04-16

eTwining projektas ,,Senses”

Nuo balandžio 16-osios Salduvės progimnazijoje startuoja eTwinning projektas. Šiame projekte dalyvauja 7- 8 kl. mokiniai. 

Projektas skirtas pojūčių analizei. Pojūčiai yra svarbūs gyvenant mus supančioje aplinkoje, bendraujant. Kiekvienas pojūtis (klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas) yra svarbus, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo kūno dalimis, kurios yra už juos atsakingos (ausimis, akimis, nosimi, liežuviu ir oda). Projekte dalyvaujantys mokiniai ne tik supras, kaip svarbu atsakingai rūpintis savimi, bet ir tai, kaip jaučiasi žmonės, netekę šių juslių.
Projekto partnerė – Turkija Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu mokykla.
Projekto trukmė- balandis- birželis.
Atsakingos mokytojos Asta Cikanavičė ir Rasma Turauskienė.

 


2021-12-08
Gruodžio 6 d. vyko baigiamasis eTwinning projekto Young Green Conservationist partnerių susitikimas. Susitikimo metu aptartos įgyvendintos veiklos, mokinių ir mokytojų įsitraukimas. Viso projekto metu mokiniai aktyviai dalijosi užfiksutoais gamtos vaizdais, mintimis apie gamtą. Galutinis rezultatas – elektroninė knyga, į kurią partneriai sudės gražiausius savo šalies vaizdus.  Elektroninę knygą planuojama paskelbti sausio mėnesį.

2021-05-20
Balandžio mėnesį informacinių technologijų mokytoja Jurgita, profesinio orientavimo konsultantė Valentina, biologijos mokytoja Neringa ir anglų k. mokytoja Lina prisijungė prie projekto Young Green Conservationist. Projekte dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Italijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Lietuvos.
Projekto tikslas – stebėti gamtos grožį, fiksuoti gamtoje vykstančius procesus, atkreipti dėmesį į žemės ūkį.
Mokiniai kūrė logotipus, fiksavo pokyčius gamtoje, pavasario darbus laukuose, lygino savo ir kitų šalių ūkininkavimo ypatumus, sėjo ir stebėjo kaip auga  daržovės, prieskoninės žolelės, gėlės, padėjo tėveliams darže.
Surinkta vaizdinė medžiaga didina vaikų supratimą apie vertybes, tokias kaip tolerancija kitoms kultūroms, lygybė, pagarba kito darbui.
Jurgita, Neringa, Valentina, Lina

2021-06-08
eTwinning projektas ,,Fairy tale laboratory”
PUG ir 1b klasių mokiniai nuo gruodžio iki birželio mėnesio dalyvavo eTwinning projekte ,,Fairy tale laboratory”. Kiekvieną mėnesį vaikai skaitė pasakas ir atliko STEAM veiklas kartu su partneriais iš Turkijos.
Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais.
Mokytojos Kamilė ir Gintarė
NEĮGALIESIEMS