Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

Projektas „Sveikata visus metus”

Pradžia / Projektas „Sveikata visus metus”
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

2021-04-26
4a klasė dalyvavo projekte ,,Sveikata visus metus 2021″ ir priėmė balandžio mėnesio iššūkį: Juokas- vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis. Atliko dailės darbus, kurie eksponuojami mokyklos bibliotekoje.
Logopedė Rosita Radavičienė

2021-03-29
Pirmokų iššūkis
2021 m. kovo mėn. pirmokai aktyviai įsitraukė į projekto ,,Sveikata visus metus” veiklas: priėmė iššūkį ,,Jaunas judėsi – senas nesigailėsi”.
Pradinių klasių mokytojos Irena ir Jolanta

2021-02-26

Projektas ,,Sveikata visus metus 2021”
Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai priėmė vasario mėnesio iššūkį ,,Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas”. Mokiniai prisiminė maisto pasirinkimo piramidę, atliko eksperimentą ,,Kuris apelsinas skęstas, o kuris – ne”, sužinojo, kuo naudingas apelsinas mūsų organizmui, o vėliau patys išsispaudė natūralių apelsinų sulčių, kurios buvo ne tik labai skanios, bet ir sveikos.
Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Gintarė

2020 m. gruodžio mėn.

Paskutinis gruodžio mėn. iššūkis ,,Nuo pažinimo – sveikatos link”
Salduvės progimnazijoje organizuotos pamokos ,,Nuo pažinimo – sveikatos link”. Mokiniai atliko veiklas, skirtas apibendrinti visus metus skelbtus projekto iššūkius ir šių pamokų metu diskutavo apie faktorius, kurie nulemia mūsų sveikatą. Didelis dėmesys skirtas emocinei sveikatai gerinti. Mažiausieji atliko ir praktinę veiklą, prisiminė vaistažolių naudą.
Jolanta Šiukšterienė, Jurgita Leliūnienė, Jolanta Jankauskienė, Inga Sapažinskienė, Ina Poškuvienė

2020 m. spalio mėn.
,,Kiekviename žmoguje yra saulė, tik leiskit jai šviesti.” (Sokratas)

Salduvės progimnazijos 7-8 kl. mokiniai dalyvauja tarptautinėje apdovanojimų programoje DofE. Mokiniai kelia sau asmeninius tobulėjimo tikslus, kurių kryptingai siekia. Dalyviai parengė virtualų stendą pristatydami savo pagrindinius tikslus. Mokiniai teigia, kad tokia programa gali padėti kiekvienam daryti tai, apie ką svajoja ir pasiekti to, ko taip ilgai norėjo.
DofE komanda

Birželio mėn. ,,Kai sveikas maistas, nereikalingas vaistas”. Patys mažiausieji susipažino su sveikos mitybos principais ir iš vaisių gamino žaismingus vėrinius.

Liepos mėn. ,,Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia”. Mokiniai susipažino su svarbiausiomis  vaistažolėmis, virė arbatą, ragavo, susipažino su naudingomis jų savybėmis.

Rugpjūčio mėn. ,,Geriausi draugai – grynas oras, šaltas vanduo”. Salduvės progimnazija organizavo bendruomenės žygį, siekdama atkreipti mokinių, mokytojų, tėvų dėmesį į jūžudėjimo svarbą.

Rugsėjo mėn. ,,Sakantieji, kad to padaryti neįmanoma, neturėtų trukdyti tiems, kurie tai jau daro”. 8 kl. mokiniai rašė samprotaujamojo pobūdžio rašinius, kuriuose išsakė savo požiūrį į kritiką, mokiniai teigė, kad kritikuodami kenkiame vieni kitiems, demotyvuojame. Rašiniuose atsispindėjo labai gražios mokinių mintys, skatinančios dažniau vieniems kitus pagirti, pasidžiaugti laimėjimais.

Lapkričio mėn. Lapkričio 11 d. 4 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Priklausomybės“. Pamoką vedė Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Renata Jadlauskienė. Su mokiniais buvo kalbama apie rūkymo ir alkoholio žalą vaikams. Po šios pamokos mokiniai su klasių mokytojomis dalinosi naujomis žiniomis, diskutavo, ar laisvalaikis gali būti smagus ir be žalingų įpročių.

Lapkričio 3-12 d. 4c klasės mokiniai dalyvavo užsiėmimuose, skirtuose žalingų mitybos įpročių prevencijai. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Janina Skurvydienė su mokiniais aptarė žalingus mitybos įpročius: nereguliarus valgymas, ankstyvos dietos, tukinantis, daug cukraus, pridėtinių dažiklių ir kitų nesveikų medžiagų turintis maistas. Klasės mokytoja Edita Adomavičienė organizavo mokinių piešinių konkursą „Sveiko maisto lėkštė“. Mokinių piešiniai ne tik papuošė mokyklos biblioteką, bet ir tapo puikia prevencine priemone kitų klasių mokiniams, skatinančia rinktis sveikesnę gyvenseną. Konkurso nugalėtoja Austėja Runčaitė apdovanota Šiaulių visuomenės sveikatos biuro įsteigta dovanėle.

Projekto ,,Sveikata visus metus” gegužės mėn. iššūkis Geriausias būdas padrąsinti save – tai padrąsinti ką nors kitą”.
Gegužės mėn.  6a kl. mokiniai vieni kitus drąsino įsitraukdami į #walk15 iššūkį. Kiekvienas iš mokinių stengėsi kasdien įveikti 10000 žingsnių ribą. Prie šio iššūkio prisijungė ir mokinių tėvai. Mokiniai rytais mankštindavosi ir vieni kitus drąsino siųsdami linksmas nuotraukas iš ryto mankštos. Nuotraukos pridedamos.
Biologijos mokytoja Neringa

Projekto ,,Sveikata visus metus” balandžio mėn. iššūkis ,,Sveikatos veiksnys – sveika aplinka”.


Projekto ,,Sveikata visus metus” kovo mėn. iššūkis ,,Švara – sesutė, sveikata – motutė”

2020-02-28
Startavo projektas ,,Sveikata visus metus”
 
Salduvės progimnazija įsitraukė į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamą projektą „Sveikata visus metus”. Kiekvieną mėnesį mokinių laukia iššūkis, kurį turės įgyvendinti ir pasidalinti veiklų rezultatais. Vasario mėnesį mokiniai analizavo Sokrato mintį „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko”. Šeštokai rašė rašinį, jį iliustravo, darbus eksponavo mokykloje. Visi bendruomenės nariai galėjo parašyti, ką jiems reiškia sveikata.
 
Biologijos mokytoja Neringa Juškevičiūtė

NEĮGALIESIEMS