Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

2014-2015 m.m. nuotraukų galerija

Pradžia / Salduvė / 2014-2015 m.m. nuotraukų galerija
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

2014-2015 mokslo metai

Klasių veiklos:    PUG      1a   1b   1c      2a   2b   2c      3a   3b   3c      4a   4b   4c      5a   5b      6a   6b      7a   7b      8a  8b   8c

Mokytojų veiklos

2014-09-30
Antrokėlių kelionė į Tado Ivanausko zoologijos muziejų ir Kauno zoologijos sodą.

2014-09-30
Konstitucijos egzaminas mokykloje
Egzamine dalyvavo 29 5-8 klasių mokiniai.
Geriausiai 8-10 klasėms skirtas užduotis atliko:
 1. Džioraldas Šukys, 8c (I vieta)
 2. Goda Kulnytė, 8a (II vieta)
 3. Renaldas Kundrotas (III-IV vieta)
 4. Kamilė Venskutė (III-IV vieta)

5-7 klasėms skirtas užduotis geriausiai atliko:

 1. Ema Šukytė, 7a (I vieta)
 2. Mantvydas Marinas, 7a (II vieta)
 3. Simas Murnikas, 7a (III vieta)
Penktokų tarpe geriausiai sekėsi:
 1. Emai Bučaitei, 5a
 2. Benitui Kerui, 5a
 3. Eivydei Vainauskaitei, 5b
 4. Ligitai Šidlauskaitei, 5b

Istorijos mokytojos


2014-09-25
3a ir 3b klasių mokinių pažintinė išvyka į Anykščius. DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.

2014-09-25
4a, 4b, 4c ir 3c klasių mokiniai apsilankė Kretingos žiemos sode, Klaipėdos ,,Dino” parke. DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-26
Penktokų krikštynos.
 
DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-26
Europos kalbų diena. 
  DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-21
Bėgimo varžybos „Saulės mūšis- 2014“
Salduvės parke vyko bėgimo varžybos „Saulės mūšis-2014“.  7b klasės mokinys Nojus Navickas laimėjo trečiąją vietą.   DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-20
Pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“
Šeštojoje Šiaulių miesto akcijoje ,,Laisvė dviračiui“ ypač aktyviai dalyvavo mūsų bendruomenės nariai. Juk Salduvės progimnazija – viena iš aktyviausių šios puikios akcijos organizatorių. Salduviečiai  moka draugauti su dviračiu, nori gyventi sveikai, linksmai, nori bendrauti – tai jie ir įrodo dalyvaudami tokiuose renginiuose. Mokytojai ir mokiniai, tėvai, sesės, broliai ir kiti giminaičiai sėkmingai įveikė dviračių trasą nuo Dviračių muziejaus iki Salduvės piliakalnio, paskui, trumpam stabtelėję prie Talkšos Lapės, suko link ,,Tilžės“, kur jau laukė smagus koncertas ir puikios rėmėjų dovanos. Čia  salduviečius lydėjo ypatinga sėkmė – laimėti 2 dviračiai ir 3 šalmai. Dviračius laimėjo mokyklos socialinė pedagogė Laura Gerulė ir šeštokas Aistis Dijokas, naujus šalmus šypsodamiesi namo vežėsi antrokė Emilija, šeštokas Oskaras ir socialinė pedagogė Edita Ševeliovienė.
Kai daugelis akcijos dalyvių jau  skubėjo namo, salduviečiai susitelkė į būrį pasidalinti įspūdžiais, pakilia nuotaika, pasidžiaugti  puikia diena ir gera kompanija.
Lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Reizgevičienė.   DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-20
Pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“

5-8 klasių mokinių ansamblis grįžusius dviratininkus pasitiko   „Laisvės dviračio“  himnu.

 


2014 m. rugsėjo 18­-19 d.
Aštuntokai lankėsi Šiaulių universiteto dailės galerijoje. Parodos kuratorius Kornelijus Užuotas ir dailės mokytoja Daina Dambrauskienė supažindino mokinius su Isroildžon Baroti keramikos ir Mindaugo Petrulio kaligrafijos paroda.   DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014 m. rugsėjo 15-19 d.
Sveikatingumo pertraukų savaitė
Visą savaitę mokiniai kviečiami pertraukų metu žaisti ir judėti mokyklos kieme ir stadione. Lauke vyksta pamokėlės apie sveiką mitybą, vaisius ir daržoves, regėjimo stiprinimą. 7-8 klasių mokiniai dalinosi juoku ir gera nuotaika.  DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-12

 8 klasių mokinių  dalyvavimas Šiaulių gimtadienio eisenoje.  DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.


2014-09-11
Salduvės progimnazijos pradinukai Šiaulių miesto bulvare piešė piešinius pavadinimu “Metai”. Taip vaikai su savo mokytojomis paminėjo K. Donelaičio metus. Kiekvienai klasei buvo paskirta piešti tam tikrą metų laiką. Darbas netradicinėje erdvėje vaikams sukėlė daug džiugių emocijų..  DAUGIAU  NUOTRAUKŲ. 


2014-09-11
8b klasės mokinys Lukas Vinciūnas pasirodė Šiaulių miesto mokinių dainų ir šokių festivalyje
„TAU – MANO MIESTE“,
skirtame Šiaulių miesto įkūrimo 778-ojo jubiliejaus paminėjimui.  DAUGIAU  NUOTRAUKŲ. 


2014-09-11
Fotografijų konkursas „Šiauliai – metų laikų kaitoje“
Rugsėjo 11 dieną Šiaulių Pastoraciniame centre iškilmingai buvo atidaryta miesto mokinių, tėvų ir mokytojų fotografijų konkurso “Šiauliai – metų laikų kaitoje” paroda, skirta K. Donelaičio metams paminėti. Konkursui buvo pateikta apie 50 įvairiausių nuotraukų. Projekto organizatorė Šiaulių Salduvės progimnazija sukvietė konkurso laureatus apdovanojimams. Atvykusieji džiaugėsi konkurso dalyvių nuotraukomis, kurios atskleidė Šiaulių miestą įvairiausiais aspektais. Dvylika laureatų džiaugėsi prisiminimo dovanėlėmis – užrašinėmis su jų fotonuotraukomis.
Konkurso organizatorės Laura Margytė ir Daiva Rozgaitė – Udrienė. DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.  


2014-09-08
,,
Išausiu 300 minčių juostą“
Artėjant Šiaulių miesto dienoms, gausus būrys Salduvės mokinių, lydimų lietuvių kalbos mokytojų Genovaitės Reizgevičienės,  Birutės Klimašauskienės, Sigitos Grikienės bei dailės mokytojos Dainos Dambrauskienės, išskubėjo į ,,Juventos” progimnazijos organizuotą meno akciją miesto mokykloms – ,,Išausiu 300 minčių juostą“, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.  Ypatingai progai organizatoriai parinko neeilinę, istorija dvelkiančią vietą – ,,Aušros” muziejaus Venclauskių namus, įkvepiančius prasmingam ir kūrybiškam buvimui drauge. Popietės metu mokiniai turėjo galimybę pasijusti tikrais kūrėjais: klausydami aktorių įgarsinto ,,Metų” teksto, plunksna rašė  ir įvaria technika iliustravo  K. Donelaičio ,,Žiemos rūpesčius”.
Džiaugiamės, kad gausiai dalyvaudami ,,užsidirbome” ir  ypatingąjį akcijos organizatorių prizą: nurimus Šiaulių dienų šurmuliui, pirmieji turėsime galimybę eksponuoti visų dalyvavusiųjų darbus.
Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Klimašauskienė. DAUGIAU NUOTRAUKŲ.


Ant rudenėjančio dangaus
Pripieškim saulės spindulių,
Kad nebeliūdintų žmogaus
Rugsėjo žingsniai ir tikėkim,
Dienų spalvotame fone
Bus gera plaukt rudens upe.
Su Rugsėjo 1-ąja! DAUGIAU  NUOTRAUKŲ.

2014-10-24
Ugdomasis projektas ,,Gyvenu EKOlogiškai”
P
irmoji tema ,,EKOlogiška aplinka”

1a, 1b, 1c  klasių veiklos
Mokyklos aktų salėje mokiniai žiūrėjo skaidres apie ekologiją, susipažino su žodžio EKOLOGIJA reikšme. Vėliau veiklos vyko Jaunųjų gamtininkų centre. Mokiniai stiprino savo sveikatą darydami aerobikos pratimus ant didžiulių kamuolių, lankėsi gyvūnų kampelyje, kuriame prisiminė, jog Žemėje šalia žmogaus yra ir kitų gyventojų, kuriems neturėtume kenkti. Tą dieną vaikai sužinojo, kaip nebereikalingas daiktas gali tapti gražiu žaislu.
Grįžę į mokyklą, pirmokai žiūrėjo ir aptarė filmą „Sveikas gyvenimo būdas“. Vyko diskusijos ir pokalbiai apie ekologišką gyvenimo būdą. Projekto dieną mokiniai baigė nuotaikingais ir prasmingais animaciniais filmukais ,,Gyvūnai gelbėja pasaulį“.

2a, 2b, 2c   klasių veiklos
Mokiniai sužinojo, kaip atsirado raštas, knygos, aiškinosi, kodėl reikia saugoti  miškus. Vyko diskusija apie ekologijos svarbą. Po jos vaikai skaitė laišką apie pilną šiukšlių Salduvės parką, atliko praktines užduotis – piešiniuose „rūšiavo“ plastikinius butelius, stiklą, popieriaus atliekas  į atskirus konteinerius; žiūrėjo filmukus apie ekologiją, spalvino paveikslėlius ekologine tema. Baigdami  pirmąją projekto dieną, antrokai sukūrė plakatą apie atliekų rūšiavimą, švarios aplinkos išsaugojimą.

3a, 3b, 3c  klasių veiklos
Dieną mokiniai pradėjo diskusija „Kas yra EKOLOGIJA?“ Dirbdami grupėse, trečiokai aiškinosi žodžio ,,ekologija“ prasmę, aptarė pateiktą vaizdinę medžiagą. Vėliau mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokėlėse: 3a, 3b – UAB „Sabalin“, 3c – UAB „Specializuotas transportas“. Jų metu sužinojo, kaip gaminama ekologinė avalynė  iš odos, susipažino su  antrinių žaliavų rūšiavimu, panaudojimu ir perdirbimu. Baigdami  pirmąją projekto dieną, trečiokai dalijosi įspūdžiais bei  įgytomis žiniomis ir sukūrė plakatus apie ekologiją ir švarios aplinkos išsaugojimą.

4a, 4b, 4c  klasių veiklos
Ketvirtokai žiūrėjo filmuką ir aiškinosi, kas yra EKOLOGIJA. 4a ir 4b klasių mokiniai keliavo Talkšos ekologiniu taku. Edukacinė pamokėlė vyko Jaunųjų turistų centre. 4c klasės mokiniai vyko į UAB ,,Specializuotą transportą“ ir sužinojo daug įdomių faktų apie antrines žaliavas ir jų rūšiavimą.

5a, 5b kl. mokinių veiklos
Mokiniai lankėsi didžiausioje Šiaulių knygų tvirtovėje – P. Višinskio viešojoje bibliotekoje. Lydimi bibliotekos darbuotojos, leidosi į kelionę. Apsilankė abonemento skyriuje, Amerikos skaitykloje, kino teatro salėje,  knygų saugykloje, muzikos Damų ir Riterių klube domėjosi muzikos naujovėmis. Bibliotekos salėje, dirbdami grupėse, spalvino mandalas, kūrė EKOlogišką herbą ir devizą bei lankstinuką. Atlikę užduotis, pasidžiaugė gautais rezultatais ir pristatė savo darbus draugams.

6a, 6b kl. mokinių veiklos
Šeštokai lankėsi Šiaulių dailės galerijoje eksponuojamoje Lietuvos architektūros parodoje „Trys laikmečiai, trys veidai“ bei Larso Strando (Norvegija) tapybos darbų parodoje „Už horizonto“. Atrodytų, kad Larso Strando kūriniai – tai tik monotoniškais dryžiais nutapytos drobės, tačiau jų esmė yra kerinti. Dailininkas kviečia žiūrovą matyti, jausti ir galvoti. Dirbdami grupėmis, mokiniai spalvino mandalas, kūrė EKOlogišką herbą ir devizą, ruošė lankstinuką bei žaidė stalo žaidimą anglų kalba. Visų veiklų metu šeštokai plėtė savo žinias apie atliekų rūšiavimą, švarios aplinkos išsaugojimą, ekologišką gyvenimo būdą.

7a, 7b kl. mokinių veiklos
Septintų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių kultūros centre. Visi mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas. Klausydami ramios muzikos, septintokai spalvino mandalas, kūrė ekologišką plakatą ir lankstinuką, mokėsi, kaip teisingai rūšiuoti atliekas, vertino ūkinės veiklos įtaką aplinkai.

8a, 8b, 8c kl. mokinių veiklos
Aštuntųjų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių dramos teatre. Buvo įdomu pamatyti teatro užkulisinę pusę: persirengimo kambarius, kostiumų sandėlį. Užlipome  ant šventos teatre vietos- scenos. Sužinojome, kad per teatro gyvavimo metus pastatyta beveik 460 spektaklių,  sezono metu žiūrovams pristatomos 4-6 premjeros. Nuo lapkričio pirmos dienos dramos teatras vadinsis Valstybinis Šiaulių dramos teatras. Daug įdomių dalykų sužinoję apie teatrą, ėmėmės darbinės veiklos: spalvinome mandalas, kūrėme lankstinuką ir atlikome  kitokias užduotis.2014-10-23
Krepšinio 3×3 varžybos, skirtos mokyklos gimtadieniui paminėti. 


2014-10-23
3b ir 3c klasių mokinukai sulaukė svečių iš Vilniaus. ,,Egmont Lietuva” leidyklos redaktoriai Sandra ir Robertas, rinkodaros vadybininkė Regina ir dizainerė Rūta domėjosi, kaip mokiniai praleidžia  laisvalaikį, kokias knygeles skaito.
Mokytoja Ilona Kelpšienė


2014-10-23

Spalio 23 d. lopšelyje – darželyje „Salduvė” vyko sporto šventė „Rudeniniai sportiniai žaidimai”. Joje dalyvavo mūsų mokyklos ketvirtokai.


2014-10-23
,,Romuvos” progimnazijoje vyko Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų integruotas gamtos ir tiksliųjų mokslų konkursas ,,Žinių traukinys”.


2014-10-22
5-6 klasių futboliuko turnyras, skirtas mokyklos gimtadieniui paminėti.


2014-10-21

5-8 klasių mokinių anglų kalbos viktorina „Happy Haloween“

2014-10-21

Obuolių, chalatų ir šlepečių diena

2014-10-20

Mokyklos sporto salėje vyko Šiaulių miesto mero taurės konkurso „Šiaulių sveikuolis – 2014″ I etapas, kurį organizuoja Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras. Šiame etape dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai ir tėveliai.

2014-10-20

Kvadrato varžybos 5-6 kl.

Kadangi dar aštuntadalis pasaulio žmonių vis dar badauja, spalio 16-ąją pasaulyje minima Tarptautinė maisto diena. Lietuvoje skurstančiais rūpinasi 2001 metais įkurtas „Maisto bankas“, kuris rudenį ir pavasarį organizuoja akcijas.
Spalio 17-18 dienomis, Lietuvoje po prekybos centrus „IKI“, „MAXIMA“ ir „RIMI“ pasklido tūkstančiai savanorių, kviesdami tautiečius prisidėti prie „Maisto banko“ akcijos. Saulės mieste PC RIMI akcijoje savanoriavo dvi mūsų progimnazijos 8a klasės mokinės Goda Kulnytė ir Gabrielė Trinkūnaitė.
Istorijos mokytoja Irma Gorytė

                 


2014-10-17

             8a ir 8b klasių mokiniai lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje.
Susipažinome su šios įkalinimo įstaigos istorija, muziejumi, apsilankėme kamerose.

2014-10-16
Šiaulių  Gytarių  progimnazijoje vyko MENŲ FESTIVALIS ,,METŲ LAIKAI“.  Tai vienas iš Neformaliojo vaikų švietimo trumpalaikės programos  ,,Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą…“ renginių, skirtų K.Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti.
Festivalyje visus susirinkusius džiugino ir mūsų mokyklos 2- 8 klasių Muzikos studijos ansamblis.
Po renginio moksleiviai apžiūrėjo maisto ruošimo ir serviravimo parodą bei turėjo galimybę dalyvauti patiekalų degustacijoje.
Ansamblio vadovė Jurga Andriulienė


2014-10-14
Muzikos būrelio mokiniai lankėsi įrašų studijoje. Kiekvienas turėjo galimybę išbandyti save ir atskleisti muzikinius gebėjimus.

3c ir 4c klasių mokiniai dalyvavo PEGASO knygyno darbuotojų organizuotoje inetegruotoje  pamokoje „Rašto atsiradimo istorija“.


Šiaulių miesto Šaltinėlio ” bibliotekoje suorganizuota trečiųjų klasių mokinių Augintinių fotografijų paroda.


PUG ir I – II  klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Būk saugus, moksleivi“. Ją  šeštus metus organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pamokėlės metu mokiniai  susipažino su saugaus elgesio buityje ir gamtoje taisyklėmis. Diskutavo, kaip išvengti gaisro.


2014-10-15
Dainų progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 6-8 klasių mokinių apskritojo stalo diskusija ,,Sėkmingas mokymasis – kelias į sėkmę”. Pranešimus skaitė 7a klasės mokinės Enrika Kučinskaitė, Beatričė Zajančkauskaitė bei 8c klasės mokiniai Džioraldas Šukys ir Gintarė Kravčuk.

2014-10-11
7 mūsų mokyklos mokiniai kartu su beveik 100 Šiaulių krašto skautų dalyvavo vasaros  sezono uždaryme. Traukiniu vykome į Kuršėnus. Paskui žygiavome 15 kilometrų iki Agailių bažnytėlės, esančios viduryje miško, atlikdami Teatrų metams skirtas įvairias užduotis Vieta, kur dabar stovi neseniai atstatyta bažnytėlė, mena baudžiavos, 1863 metų  sukilimo laikus, nes čia buvo laidojami nusikaltę baudžiauninkai ir sukilėliai. Žygis  tradiciškai baigėsi laužu, prie kurio prisiminėme skautišką vasarą. Grįžome pavargę, bet  Daugiau informacijos Facebook Šiaulių skautų tunto puslapyje.
Istorijos mokytoja Irma Gorytė

2014-10-10
Pradinių klasių mokinių edukacinė programa  –  pažintis su žirgų sportu.

PUG ir I- IV klasių mokiniai surengė kūrybinių darbelių parodėlę „Atkeliavo Rudenėlis“.
Už originalias idėjas ir įdomius sumanymus dėkojame ir mokiniams, ir jų tėveliams.


2014-10-07
Šiaulių Gegužių  progimnazijoje vyko miesto mokyklų 5 klasių mokinių viktorina ,,Gyvūnai šalia mūsų”.  5a klasės mokinės Ema Bučaitė, Gražvilė Kalužinaitė, Beatričė Kaunickytė, Julija Stanelytė ir Guoda Šukytė užėmė II vietą.2014-10-03
Mokytojų diena progimnazijoje2014-10-02
Solidarumo bėgimas „BĖKIME KARTU!“
Judriosios savaitės ir Solidarumo su vaikų dienos centrus lankančiais vaikais bei berniukais ir mergaitėmis, augančiais Mikutos kaime, Zambijoje.
Salduvės progimnazijos bendruomenė geranoriškai prisidėjo prie šios „Gelbėkit vaikus“ organizuotos iniciatyvos ir surinko  624, 15 Lt.
Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams už pagalbą bei supratingumą.

2014-10-02
Didždvario gimnazijos gimnazistų (buvusių aštuntokų) socialinė veikla Salduvės progimnazijoje.
Pagalba mokiniams fizikos pamokoje.2014-11-28
2-7 klasių muzikos studijos dainininkai ,,Havanos” klube savo dainomis padėjo kovoti mokytojai Ingridai Žurauskei super mokytojo rinkimuose.


2014-11-27
Mokykloje įvyko susitikimas su NATO kariais, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti.
Susitikime dalyvavo svečiai, atvykę iš Kanados ir Portugalijos. Kariai pristatė savo misiją Zokniuose, pasakojo apie saugumą užtikrinančius naikintuvus, bendravo su mokiniais, atsakė į jų užduotus klausimus. Smagiausia susitikimo dalis buvo lakūnų rūbų matavimasis.


2014-11-27
Šiaulių Ragainės progimnazijoje vyko 3 klasių mokinių viktorina ,,Vaikas – kūrėjas“. Viktorinoje dalyvavo 11 miesto mokyklų komandų.  Mūsų mokyklos trečiokai iškovojo I-ąją vietą. Trečiokų komandą sudarė Austėja Jukštaitė, Gabija Plungytė (3a klasė), Paulina Bosaitė, Gabija Čepulytė (3b klasė), Beata Trinkaitė ir Benas Rupšys (3c klasė). Sveikiname ir džiaugiamės.
Mokinius viktorinai ruošė mokytojos Irena Andrijauskienė, Jolanta Jankauskienė ir Ilona Kelpšienė.


2014-11-26
     Lapkričio 26-ąją, pažintinę dieną, skirtą projektui ,,Gyvenu EKOlogiškai, mes, 6-ų klasių mokiniai, apsilankėme Šiaulių universiteto bibliotekoje. Atėję pasiskirstėme grupelėmis ir gavome užduotis. Vieni kūrė plakatus ekologijos tema, kiti gamino ekologišką tiltą į švaresnį ir saugesnį miestą, treti projektavo ekologišką ir neekologišką salas. Vėliau buvome pakviesti apžiūrėti Šiaulių universiteto bibliotekos patalpas ir visa tai, kas jose. Matėme didžiausią ir mažiausią knygas (mažiausia knyga – 1cm dydžio!), sužinojome, kad bibliotekoje yra net pusė milijono knygų, o jų paskaityti ateina net 600-700 lankytojų per dieną. Nustebome sužinoję, kad kompiuteriu galima rašyti natas ir net sukurti melodiją.
Buvo smagu lankytis bibliotekoje, kuri šiandien laikoma viena moderniausių visoje Lietuvoje. Tikimės dar ne kartą ten sugrįžti.
Rolanda Tarosaitė, 6a klasės mokinė


2014-11-26
Ragainės progimnazijos sportinių žaidimų būrelio ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ mokiniai žaidė draugiškas krepšinio varžybas su Salduvės progimnazijos mokinių komanda. 


2014-11-26
Šiaulių miesto orientavimo sporto varžybose  „Miesto parkai 2014“ ir „Mini rogainingas“ nugalėtojais tapo Rugilė Guntytė ir Naglis Navickas (8b kl. mokiniai).


2014-11-26
Šiaulių miesto 4  ir žemesnių klasių mergaičių ir berniukų estafečių  „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybų  antros vietos laimėtojai


2014-11-26  
Stasio Šalkauskio gimnazijoje vyko 5-8 klasių mokinių komandinis matematikos konkursas S. Šalkauskio gimnazijos taurei laimėti.

Konkurse dalyvavo Guoda Šukytė, Aistis Dijokas, Danielius Arceris, Miglė Viliušytė ir Titas Jukšta.
Mokinius konkursui ruošė matematikos mokytojos Daiva Pigulevičiūtė ir Ingrida Žurauskė.2014-11-25
8c klasės mokiniai Gintarė Kravčuk ir Džioraldas Šukys dalyvavo Rėkyvos progimnazijos organizuotoje respublikinėje mokinių konferencijoje „Aš, mokykla ir sėkmė“. Mokiniai skaitė pranešimą „Individuali vaiko pažanga – kelias į sėkmę“.


2014-11-21
 8a, 8b, 7b, 6b klasių mokiniai drauge su auklėtojomis ir tėveliais lankėsi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre,
kur žiūrėjo spektaklį ,,Baltaragio malūnas”.


2014-11-21
Mokinių forumas apie socialinę veiklą
Mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių forumas, skirtas SKU veiklos aptarimui. Jo metu mokiniai aptarė SKU veiklos vykdymo sėkmes ir tobulintinus momentus.
Džiaugiamės, kad forume dalyvavo Didždvario gimnazijos atstovai, buvę mūsų mokyklos mokiniai: Gabrielė,Gabija ir Mantas. Svečiai pasidalijo patirtimi, atsakinėjo į klausimus, diskutavo su mokiniais apie socialinę veiklą.2014-11-20 
Didždvario gimnazijoje vyko Šiaulių krašto 7-8 klasių merginų matematikos olimpiada.
Olimpiadoje dalyvavo 7b klasės mokinė Justė Besarabovaitė ir 8b klasės mokinė Miglė Viliušytė, kuri laimėjo 1-ą vietą.
Mokines ruošė matematikos mokytojos Daiva Pigulevičiūtė ir Ingrida Žurauskė2014-11-20 
Gegužių progimnazijoje vyko  respublikinė mokinių konferencija ,,Jaunieji literatai”. Mokiniai deklamavo savo sukurtus eilėraščius, skaitė rašinius, pristatė savo kūrybos knygeles grupėse.  Džiaugiamės mūsų mokyklos 1b klasės mokine Gabija Popovaite (mokytoja B.Simelienė) ir 2c klasės mokinėmis Austėja Janulyte bei Faustina Liberyte (mokytoja R.Nosienė), kurios ne tik pristatė savo kūrybą, bet ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse.
Pradinių klasių mokytojos Birutė Simelienė ir Rasa Nosienė2014-11-20 
Liaudiškų šokių kolektyvo „Sūkurėlis” jaunučių grupė, kurioje šoka 2 ir 3 klasių mokiniai, lapkričio 20 d. dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių festivalyje „Patrepsėkim, papliauškėkim 2014″. Šis pasirodymas buvo pirmasis daugeliui grupės vaikų didžiojoje Šiaulių kultūros scenoje.
Vadovė Asta Rimkuvienė, akomponiatorė Vida Narutavičienė. Daugiau nuotraukų.

2014-11-19
5a klasės mokinių gerumo akcija Šiaulių senelių globos namuose. 


2014-11-15
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre Kuršėnuose vyko Šiaulių apskrities vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų konkursinis festivalis ,,Pašokdinsiu vidury ratelio”. Salduvės progimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė ,,Sūkurėlis” užėmė III vietą.
Vadovė Asta Rimkuvienė.


 2014 m. lapkričio 12-13 d.
Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Šiaulių miesto futbolo 5×5 berniukų varžybos.


 2014-11-12
Suaugusiųjų raštingumo konkursas
Salduvės progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Sigita Grikienė, Genovaitė Reizgevičienė ir Birutė Klimašauskienė visus bendruomenės narius – mokinių tėvelius, mokytojus, aptarnaujantį personalą – pakvietė išbandyti savo jėgas pirmąkart organizuojamame suaugusiųjų raštingumo konkurse. Raštingumo įgūdžius nusprendė pasitikrinti 25 dalyvės. Konkursantėms reikėjo teste įrašyti praleistas raides, kai kuriuos žodžius rašyti kartu ar atskirai, sudėti skyrybos ženklus. Įvertinusios  dalyvių darbus, džiaugiamės rezultatais.

Tėvų grupė:
 I vieta –Vilma Panavienė (4b ir 7a klasės mokinių Dominyko ir Karolio mama).
II vieta – Aušra Kulnienė (4a ir 8a klasės klasių mokinių Jorės ir Godos mama).
III vieta – Jūratė Jukštienė (3a, 5a ir 8a klasės mokinių Austėjos, Semo ir Tito mama).
Mokytojų grupė:
I vieta – Dalia Zorienė, direktorės pavaduotoja ugdymui.
II vieta – Gražina Plungienė, pradinių klasių mokytoja.
III vieta – Audronė Sindriūnienė, pradinių klasių mokytoja.

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo konkurse, kurie gyvena didžiuodamiesi savo gimtąja kalba, ją lūpomis ir širdimi gerbia, tausoja ir džiaugiasi.
Genovaitė Reizgevičienė, lietuvių kalbos mokytoja


2014-11-12
Muzikos studijos (neformaliojo ugdymo būrelio) 4ab  klasių solistės Merita ir Raminta puikiai pasirodė kasmetiniame vaikų ir jaunimo ansamblių festivalyje ,,Rudens mozaika”. 
Vadovė Jurga Andriulienė

 


2014-11-11
Šiaulių miesto savivaldybėje vyko konkurso „Šiaulių sveikuolis 2014“ apdovanojimai. Buvo apdovanoti net šeši mūsų mokyklos bendruomenės nariai, užėmę prizines vietas.

V amžiaus grupė
3 vieta – Jurgita Girdvainienė (neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja).
VII amžiaus grupė
1 vieta – Modestas Bosas (3b kl. mokinės P. Bosaitės tėvelis).
VIII amžiaus grupė
2 vieta – Natalija Kaunickienė (mokyklos direktorė).
X amžiaus grupė
2 vieta – Laima Paulauskienė (4a kl. mokytoja).
3 vieta – Gražina Plungienė (4b kl. mokytoja).
XI amžiaus grupė
3 vieta – Laima Paliulienė (kūno kultūros mokytoja).

 


2014-11-11
Respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija
,,Gamtos karuselė. Vabzdžių pasaulyje”


2014-11-10
 Lietuvos mokinių  olimpinio festivalio Šiaulių miesto futbolo 5×5 mergaičių varžybos. 


2014-11-11
Jovaro progimnazijoje vyko 4 ir žemesnių klasių mergaičių ir berniukų estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybos.


2014-11-07
Mokykloje organizavome biologijos ir geografijos žinių konkursą „Sveikai aplink pasaulį“. Ruošdamiesi renginiui atsisakėme tradicinio viktorinos modelio, ieškojome netradicinių sprendimų. Norėjome, kad vaikams būtų smagu ir įdomu. Biologijos ir geografijos žinių mokiniai sėmėsi žaisdami lavinamuosius stalo žaidimus. Dalyvaudami projekte „Mes rūšiuojam“ rinkome pavojingas atliekas ir „užsidirbome“ puikius žaidimus: „Ką kiekvienas turi žinoti apie…“, „Uppsala“, „Pasaulio vėliavos“, „1000 vietų, kurias privalai pamatyti“. Renginyje dalyvavo po tris 5-7 klasių mokinius, kuriuos suskirstėme į mišrias komandas. Kiekvienoje komandoje buvo po ekspertą – aštuntos klasės mokinį, modeliavusį grupės veiklas. Renginio dalyviai ne tik keliavo aplink pasaulį, bet ir mokėsi suteikti pirmąją pagalbą atsitikus nenumatytai nelaimei. Po renginio mokiniai reflektavo, kad daug sužinojo, jiems patiko žaisti su kitų klasių mokiniais, buvo įdomu bendradarbiauti ir varžytis. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ar vardinėmis padėkomis.
Planuojame mokykloje įrengti stalo žaidimų „salą“, kurią aplankyti galės visi norintys, nes stalo žaidimų ekspertų – kapitonų jau turime visą pulką…
Biologijos mokytoja Asta Vaičiūnienė ir geografijos mokytojas Artūras Gedminas

2014-12-19
5-8 kl. mokinių karnavalas „Muzikinis klipas”


2014-12-19
1b klasės mokinių ir tėvelių Kalėdinė popietė


2014-12-19
Kalėdinę popietę 4c, 4a ir 3c klasių mokiniai šventė Megoje. 


2014-12-17
Socialinės pedagogės ir 7-8 klasių mokinių komanda dalyvavo Medelyno progimnazijos organizuotoje mokytojų ir mokinių konferencijoje
„Socialinių kompetencijų ugdymo praktika”.


2014-12-17
2c klasėje vyko vaikų ir tėvelių Kalėdinė vakaronė ,,Pusnynų pasaka”.


2014-12-16

Antrokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Kelmės dvare ,,Kalėdiniai burtai rūsių prietemoje”.
Po užsiėmimo vaikai susitiko su Kalėdų seneliu.


2014-12-15
Muzikinė pasaka „Ledinės širdies istorija”2014-12-15
Adventas – laukimo, rimties, maldos ir susikaupimo metas. Šį prasmingą laikotarpį  Šv. Jurgio bažnyčioje popietėje „Adventinis vainikas“ susirinkusius maldai šventinėmis giesmėmis džiugino ir mūsų mokyklos dainorėliai, kuriuos pakvietė Šalkauskio gimnazijos bendruomenė.
Vadovė Jurga Andriulienė


2014-12-12
8b klasės mokinės  Rugilė Guntytė ir Miglė Viliušytė kartu su buvusia mūsų mokyklos mokine Agne Krikščiukaite (dabar S. Šalkauskio gimnazijos mokinė) skaitė pranešimą Šiaulių rajono 2014 metų jaunimo veiklos baigiamojoje konferencijoje Kuršėnuose „Nėr ką veikt…“. Mergaitės pristatė projektą/skautišką specialybę  ,,Teatro žinovas”.
Istorijos mokytoja Irma Gorytė2014-12-12
 5-8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Savanoriškos saugos būriu, kuris vykdo akciją ,,Pirotechnikos priemonių įsigijimas, naudojimas ir atsakomybė. Pirmoji pagalba nelaimės atveju”.2014-12-12
            Mokyklos Užimtumo centre veikė Advento dirbtuvėlės. Vaikai skaitė ,,Nuostabią pūkuotukų istoriją” ir, skambant adventinei muzikai, gamino “švelnukus”.


2014-12-11
Mokyklos sporto salėje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio triatlono turnyras.
I vieta – Dovydas Ragaliauskas
II vieta – Rokas Pupelis
III vieta – Arijus Keras


2014-12-11
 Net septynios mokytojos ir mokyklos direktorė priėmė mokinių mestą iššūkį ir susirungė su penktų bei šeštų klasių mokinėmis kvadrato varžybose. Daug emocijų sukėlusio žaidimo rezultatai nenuvylė nė vienos komandos.
I vieta – 5a klasės mergaitės.
II vieta – 6b klasės mergaitės.
III vieta – mokytojos.


2014-12-11
2-7 klasių muzikos studijos mokiniai dalyvavo  Respublikiniame festivalyje ,,Kalėdų žvaigždės belaukiant “,
kurį organizavo Lieporių gimnazijos bendruomenė. Dėkojame šauniai pasirodžiusiems moksleiviams.
Vadovė Jurga Andriulienė


2014-12-11 
Mokyklos direktorė ir drąsiausi pradinių klasių mokiniai dalyvavo kalėdinėje akcijoje „Skaitau eiles“.

2014-12-10
Akcijos „Laiptai į gerumą” metu vaikai rašė gražius žodžius, kuriuos turime ištarti kuo dažniau
savo draugui, šeimos nariui, o kartais ir visai nepažįstamam žmogui.


2014-12-09
,,Skaitau ir augu“
,,Skaityk ne tam, kad prieštarautum ar neigtum, ne tam, kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum.“

Šia anglų filosofo F. Bekono mintimi gruodžio 9 d. Dainų progimnazijoje prasidėjo Šiaulių miesto 5-10 kl. mokinių konferencija ,,Skaitau ir augu“. Konferencija buvo įdomi pranešimų įvairove. Miesto mokiniai aptarė asmeninę skaitymo patirtį, pristatė mėgstamas knygas, samprotavo temomis apie grožinės literatūros ekranizavimą, knygos svarbą augančiam žmogui.
Mūsų mokyklos aštuntokė Gvineta Nemeikšytė konferencijoje pristatė savo pasirinktą amerikiečių autorės G. Forman romaną ,,Jei pasilikčiau“, kuris, jos teigimu, privertė susimąstyti apie daugelį visiems svarbių dalykų – šeimos svarbą, netekties skausmą, stiprybę susidūrus su sunkumais, meilę artimui, dalijosi asmenine patirtimi apie skaitymo įpročius.
Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Klimašauskienė


2014-12-09
Šiaulių miesto  1 – 4  klasių mokinių sporto žaidynės  „JAUNASIS OLIMPIETIS“
     Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyko sporto žaidynės ,,Jaunasis olimpietis”. Jose dalyvavo16 stipriausių mūsų mokyklos sportininkų.
Visų amžiaus grupių vaikai dalyvavo bėgimo, kimšto kamuolio stūmimo , šuolio į tolį ir paspirtukų rungtyse.
Pirmokėlių tarpe šuolio į tolį rungtyje 2 – ąją vietą iškovojo Oskaras Morkus. Antrokų kimštinio kamuolio rungtyje nenugalimas buvo Nojus Dijokas. Trečiokas Vilius Gaubas paspirtukų rungtyje užėmė 2 – ąją  vietą, o Emir Lučik kimštinio kamuolio rungtyje užėmė garbingą 3 – ąją vietą. Ketvirtokui Kevinui Vladui Stanaičiui kimštinio kamuolio rungtyje atiteko 3 – ioji vieta.
Trečiokų komanda bendroje įskaitoje iškovojo 1 – ąją vietą. Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės tolimesniuose startuose.
Pradinių klasių mokytojos Gražina Plungienė ir Jolanta Jankauskienė


2014-12-09
Mokykloje vyko miesto mažųjų skaitovų konkursas „Šimtas dienų, kai mokinys esu“.
Jame dalyvavo pirmokėliai iš dešimties miesto mokyklų.
Pradinių klasių mokytojos : Ilona Kelpšienė, Rasa Nosienė ir Audronė Sindriūnienė


2014-12-09
Gytarių progimnazijoje vyko mokinių sporto žaidynių „Šiaulių miesto progimnazijų berniukų mėgėjų krepšinio 3×3“ varžybos.
Mūsų progimnazijos berniukų  komanda šiose varžybose  užėmė I vietą.
Komandos sudėtis: Dovydas Ragaliauskas (8c kl. ), Manridas Orda (8c kl.) ir Rokas Vaičiūnas (8a kl.)


2014-12-09

„Learn English Through Fun“
Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 4-ų klasių mokinių interaktyvus anglų kalbos konkursas „Learn English Through Fun“, kuriame Salduvės progimnazijos mokiniai Karolina Lukošiūtė, Augustė Vipartaitė, Armandas Ozolas užėmė II vietą.
Anglų kalbos mokytoja Kristina Adomaitienė


2014-12-08
PLC „Tilžėje” vyko devintasis vaikų ir jaunimo kolektyvų festivalis „Mes kiekvienas didelis kaip lašas“, kuriame dalyvavo 4 klasių mokinės Merita Žegunytė ir Urtė Stirbytė. Džiaugiamės sėkmingu mergaičių pasirodymu.


2014-12-05
Salduvės progimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo labdaros akcijoje „Laimės keksiukai“.
Surinktos lėšos buvo skirtos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
Akcijos metu už parduotus keksiukus pavyko surinkti 387 litus.


2014-12-05
Mokykloje vyko 8 klasių mokinių konkursas „Protmūšis“, skirtas Pasaulinei Aids dienai paminėti.


2014-12-05
Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje vyko respublikinė gamtos mokslų konferencija.
Mūsų mokyklos 8a klasės mokinės Gabrielė Trinkūnaitė ir Goda Kulnytė pristatė tyrimą „Pieno kokybės lyginamoji analizė“.
Mokinės tyrė pieno kokybę, analizavo jo sudėtį, gautus duomenis lygino su 2011 metais mūsų mokykloje atlikto tyrimo rezultatais.
Buvo padarytos išvados: rūgpienio kokybė parodo pieno kokybę; pagerėjo  ,,Piemenėlio” (UAB „Pienalita”), tačiau pablogėjo „Naminis” (,,Rokiškio pienas“) pienas; kai kuris pienas buvo perkaitintas; UAT paveiktas „MŪ” pienas turėtų nerūgti, tačiau mūsų tyrimo metu jis surūgo ir susidarė rūgpienis; ,,skaniausiai” atrodo „Mūsų” rūgpienis; ant „Cento” pieno užaugo pelėsis.
Mokinių darbui vadovavo biologijos mokytoja metodininkė Asta Vaičiūnienė


2014-12-04
Šiaulių Pastoraciniame centre vyko neformaliojo vaikų švietimo programos „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą…”,
skirtos K. Donelaičio 300 – osioms metinėms paminėti, renginys – kūrybinės dirbtuvės.


2014-12-02
Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko 8 klasių mokinių komandinis konkursas ,,Matematikai šturmuoja”, kuriame Salduvės progimnazijos komanda užėmė III vietą. Konkurse dalyvavo Miglė Viliušytė, Goda Kulnytė, Gabrielė Trinkūnaitė, Lukas Vinciūnas ir Titas Jukšta.

2015-01-29

4c ir 4a kl. mergaičių komanda dalyvavo Gamtos pažintinėje viktorinoje ,,Nykštuko kepurės paslaptis”, Gegužių progimnazijoje.
Laimėta I vieta. Mergaites lydėjo mokytojos Daiva Jucevičienė ir Laima Paulauskienė.2015-01-29
Mokykloje vyko 5-6 klasių mokinių komandų ,,Linksmosios matematinės sportinės estafetės”.


2015-01-21
Vijolių vidurinėje mokykloje vyko tarpmokyklinis mergaičių futbolo
turnyras ,,Gintros taurei laimėti”.
Pasveikinkime mūsų jaunąsias futbolininkes, kurios iškovojo 2 ir 3 vietas.


2015-01-16 
Stovykla “Naktis mokykloje”

Vėlų penktadienio vakarą 65 septintų ir aštuntų klasių mokiniai rinkosi į mokyklą. Vyko visų labai lauktas renginys “Naktis mokykloje”. Miegoti nebuvo kada: vyko komandinės veiklos, “Smegenų šturmas”, Tito ir Luko eteris, karaokė, šokiai, žaidimai, sportinės rungtys, bendra vakarienė, filmų žiūrėjimas. Viso renginio metu vyravo gera nuotaika ir draugiška atmosfera.


2015-01-13

Sausio 13–osios rytą miesto mokiniai pradėjo kitaip nei įprasta. Skvere prie Savivaldybės vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Įvairių mokyklų mokiniai žuvusiems degė atminimo žvakutes, iš kurių buvo sudėliotas žodis „Laisvė“.

Mūsų mokyklos langus apšvietė žvakių švieselės. Taip mokyklos mokiniai prisiminė 24 metų senumo įvykius, reikšmingus Lietuvai, pagerbė žuvusiųjų Sausio 13-ąją atminimą.


2015-01-13
Meninio skaitymo konkursas

            Po pamokų didelis būrys poetinio žodžio mylėtojų skubėjo į meninio skaitymo šventę. Ją pradėjo lietuvių kalbos mokytoja Sigita Grikienė, dar kartą primindama, kad sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Susirinkusieji tylos minute pagerbė  gynusius tėvynę ir už jos laisvę žuvusius. Paskui mokiniai vienas po kito deklamavo pasirinktas eiles. Vieni patriotiškai eilėmis kalbėjo apie savo meilę mažajam saulės kraštui- Lietuvai, prisiminė istorinę Trakų pilį, kiti  matė, kaip,,elegantiškai sninga“, „mėlyną vakarą“, greit skriejančią vaikystę, treti nuoširdžiai stabtelėjo prie paprasto akmens, drugelio, įsiklausė į stebuklingą vėjo ūžimą ar greitą valandų tėkmę. Konkurso dalyviai puikiai pasirodė, perdavė tikras emocijas. Susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su įvairiais poetų kūriniais, pasimokyti vieni iš kitų, geriau pažinti vienas kitą. Konkurso nugalėtojais tapo 5a klasės mokinys  Semas Jukšta ir 8a klasės mokinė Dorotėja Lanzbergaitė. Jie atstovaus mūsų mokyklai  miesto konkurse.
Sveikiname visus dalyvius, lauksime Jūsų kitais metais.
Lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Reizgevičienė


2015-01-07
5-8 klasių mokiniai edukaciniame robotikos užsiėmime Išmaniojoje mokykloje sėkmingai kūrė robotų armiją.


2015-02-27
 Buvusių mokinių ir mokytojų susitikimas

Tą gražią popietę jau prie paradinių durų skambėjo malonūs pašnekesiai bei smagus juokas. Į mokyklą rinkosi buvę šios mokyklos mokiniai ir mokytojai. Užsiregistravę visi buvo pakviesti į aktų salę – ten vyko koncertas, kuriame  pasirodė talentingiausi mokyklos meno kolektyvai, buvusios mokyklos žvaigždės Brigita ir Viktorija. Po renginio aktų salėje visi gražaus susitikimo dalyviai buvo pakviesti į Užimtumo centrą, kuriame salduviečiai dalijosi maloniais mokykliniais prisiminimais bei įvairiausiais nutikimais. Gera grįžti į vaikystės pasaulį, kur laukia, supranta ir kur nuoširdžiai džiaugiasi Tavo sėkmėmis.
Genovaitė Reizgevičienė, lietuvių kalbos mokytoja, 14 laidos abiturientė

 


2015-02-27
Vyko 4-5 klasių mokinių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 28 mokiniai.


36 mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai rungėsi nacionaliniame konkurse ,, Švari kalba- švari galva”, kur pasitikrino savo lietuvių kalbos žinias  prie kompiuterių. Geriausiai sekėsi Aisčiui Dijokui (6b kl.), surinkusiam 94 procentus, Gabijai Jokšaitei (7a kl.) – 92 procentus, Gretai Vilkišiūtei (8a kl.)-91 procentą.
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Sigita Grikienė


1 c klasės mokinukai sudalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Jie vijo trispalves apyrankes ir jomis pasipuošę nemokamai aplankė Dviračių muziejų. Apžiūrėjo daugybę įvairių dviračių ir patys išbandė jėgas juos mindami. 


2015-02-25
,,Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį.” (R.V.Emersonas)
Lieporių gimnazijoje vykusiame tradiciniame Raštingumo konkurse kartu su raštingiausiais Šiaulių miesto ir apskrities moksleiviais  išbandė savo jėgas ir keturi mūsų mokiniai. Tai 5a klasės mokinė Beatričė Kaunickytė, 6a klasės mokinys Aistis Dijokas, 7a klasės mokinys  Danielius Arceris ir 8a klasės mokinė Greta Vilkišiūtė.


2015-02-25
Mūsų mokyklos 7-8 klasių mokinių komanda, kurią sudarė aštuntokai Viktorija Arcerytė, Nedas Rupšys ir septintokai Mantvydas Marinas bei Veronika Simėnaitė St.Šalkauskio gimnazijoje  dalyvavo Šiaulių miesto lietuvių kalbos Mažojoje olimpiadoje.


2015- 02- 25
2a klasės mokinė Darija Vilimaitė ir 2b klasės mokinė Lingailė Kalvelytė dalyvavo  Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 2 klasių mokinių viktorinoje „Kas? Kur? Kada?“ Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje.
Audronė Sindriūnienė, Edita Adomavičienė


 2015-02-25
 Nacionalinis diktantas

Vasario 25 d. ketvirtokai mokykloje rašė nacionalinį diktantą. Dalyvavo 12 mokinių.
Nugalėtojai:
I vieta – Austėja Lingytė, 4a klasė (mokytoja Laima Paulauskienė).
II vieta – Gabija Kačinskaitė, 4b klasė (mokytoja Gražina Plungienė).
III vieta – Gabrielė Varnaitė, 4b klasė ((mokytoja Gražina Plungienė).
Pirmos vietos laimėtojai, Austėjai Lingytei, linkime sėkmės Centro pradinėje mokykloje.

                   Pradinių klasių mokytoja Laima Paulauskienė


2015-02-24

5a ir 5b klasių mokiniai lankėsi UAB „Venta LT“. Ekskursijos metu mokiniai buvo supažindinti su įmone, medienos rūšimis, kėdžių gaminimo procesu.


2015-02-24
3 klasių matematikos olimpiada
 Vasario 24 d. mokykloje vyko 3 klasių mokinių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 11 mokinių. Nugalėtojai:
I vieta – Titas Gervinskis, 3b klasė (mokytoja Jolanta Jankauskienė).
II vieta – Austėja Jukštaitė, 3a klasė (mokytoja Irena Andrijauskienė).
III vieta – Beata Trinkaitė, 3c klasė (mokytoja Ilona Kelpšenė).
 Sveikiname visus matematikos olimpiados dalyvius, išsprendusius ne vieną sudėtingą matematinę užduotį. Titui ir Austėjai  linkime sėkmės miesto matematikos olimpiadoje.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė


2015-02-23
Mokinių-tėvų-mokytojų forumas
Pirmadienio popietę į mokyklą rinkosi aktyvių mokyklos bendruomenės narių – mokinių, tėvų, mokytojų – būrys. Vyko forumas “Kiek mes esame gera mokykla?” Mišriose grupėse dalyviai diskutavo apie tai, kas yra gera mokykla. Mokinių, tėvų, mokytojų grupės išsakė lūkesčius, ko tikisi iš mokytojų, tėvų, mokinių, teikė idėjas, siūlymus, vertino išsakytas mintis.

Dėkojame tėvų atstovams: Ritai Šukienei, Editai Jankauskienei, Vytautei Grušienei, Jūratei Jukštienei, Kristinai Tamulevičienei, Irmai Praspaliauskaitei, Audronei Janulienei, Renatai Macienei, Loretai Maksimovienei, Skaidrai Lukoševičienei, Simonai Petrošienei, Joanai Gaidamavičienei, Daivai Sindriūnienei, Jovitai Kriščiūnienei, Vaidai Kalvelienei, Tomui Rupšiui, Simonai Simonaitienei, Renatai Mačikūnienei, Astai Čepkauskienei, Rimai Bistrienei, Dajanai Bacevičienei, Eglei Naimavičienei, už dalyvavimą mokinių-mokytojų-tėvų forume, išsakytas mintis, teiktas idėjas, siūlymus.

Ačiū už bendradarbiavimą.


2015-02-22
,,Rasos” progimnazijoje vyko turizmo technikos varžybos „Turistinė šeima – 2015″


2015-02-20
Įmonėje UAB „Salda“ 7b klasės mokiniai supažindinti su techninės pakraipos specialybėmis.


2015-02-19
Gegužių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokinių dainų užsienio kalbomis (anglų, rusų, vokiečių, prancūzų) popietė „Tau, meile!“
8 klasės mokiniai Titas Jukšta ir Lukas Vinciūnas atliko anglišką dainą.
Jurga Andriulienė


2015-02-14
Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno


Vasario 9 -13 d. mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių Gimtosios kalbos savaitė.

Mokiniai dalyvavo dailaus rašto konkurse, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, piešė ir savo jėgas išbandė 1-4 klasių mokinių „Protmūšyje”.
Laima Paulauskienė, Gražina Plungienė


2015-02-13
Mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių forumas „Kiek mes esame gera mokykla?” Remdamiesi Geros mokyklos koncepcijos bruožais, mokiniai diskutavo apie mokymą, mokymąsi, mokinių atsakomybę, mokytojų profesionalumą. Mokiniai teikė siūlymus, ką daryti, kad drauge galėtume kurti gerą mokyklą.


2015-02-13
Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale surengta
mūsų mokyklos 3b klasės mokinės Selenos Mikšytės personalinė kūrybinių darbų paroda „Laisvės dėlionė“, skirta Lietuvos valstybingumui paminėti. Paroda veiks nuo 2015-02-08 iki 2015-03-30.


2015-02-13
Gegužių progimnazijoje vyko miesto mokinių festivalis  „Skiriu Tėvynei – Lietuvai“,  valstybės atkūrimo dienai atminti   Susirinkusius dalyvius džiugino ir mūsų mokyklos 2-7 klasių muzikos studijos mergaičių ansamblis.
Vadovė Jurga Andriulienė


2015-02-12
Konkurso ,,Įgyvendink svajonę Šiauliuose“ baigiamasis renginys
Artėjant reikšmingai šventei -Vasario 16-ajai-mokyklos aktų salėje vyko miesto 1-10 klasių kūrybinių darbų konkurso baigiamasis renginys. Šiais metais konkursui buvo pateikti 49 darbai, dalyvavo 65 mokiniai iš 6 miesto mokyklų. Konkurse dalyvaujantys autoriai fotografavo ar piešė idėjai pasirinktą Šiaulių erdvę, kurią siūlo keisti, gražinti arba kam nors panaudoti, ir  vaizdžiai aprašė savo idėją. O tų idėjų buvo labai įvairių. Vienų mokinių svajonės realios, konkrečios: sutvarkytas, šiuolaikinis mikrorajono stadionas, Salduvės piliakalnio apžvalgos bokštelis, Lietuvos istorijos siena, atgijusios Talkšos pakrantės, centro ar Lieporių parkas, vaikų žaidimų aikštelės, kitų svajonės siekiančios tolimesnę ateitį. Konkurso vertinimo komisija skyrė 8 nominacijas. Įdomiausia idėja pripažinta Kuršėnų Daugėlių pagrindinės  mokyklos septintokų žurnalistų grupės realus planas sutvarkyti įvažiavimą į Šiaulius. Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Mockus apdovanojo Padėkos raštais visus konkurso dalyvius, nominantams buvo įteikti piniginiai prizai, o  didelė dalis konkurso dalyvių gavo ir pakvietimus į  ekskursiją, į Lietuvos Respublikos Seimą. Smagu, kad tarp nominantų net 4 mūsų mokinės: už idėjos baigtumą apdovanota 3a kl. mokinė Gabija Plungytė, už sveikos gyvensenos propagavimą 3a kl. mokinė Gabrielė Macytė ir už neribotą fantaziją 5b klasės mokinės Elena Sutkutė ir Ligita Šidlauskaitė.
Sveikiname visus nugalėtojus ir linkime, kad Šiaulių mokiniai aktyviai dalyvautų miesto gyvenime, kritiškai vertintų tobulintinas sritis ir nepaliautų svajoti.
Genovaitė Reizgevičienė, lietuvių kalbos mokytoja


2015-02-12
Lietuvių kalbos olimpiada
Vasario 12 d. mokykloje vyko 3 – 4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 10 mokinių.

3 klasių nugalėtojai:

I vieta – Austėja Jukštaitė, 3a klasė (mokytoja Irena Andrijauskienė).

II vieta – Paulina Bosaitė, 3b klasė (mokytoja Jolanta Jankauskienė).

III vieta – Gabrielė Rudzinskytė, 3b klasė (mokytoja Jolanta Jankauskienė).

4 klasių nugalėtojai:

I vieta – Armandas Ozolas, 4b klasė (mokytoja Gražina Plungienė).

II vieta – Gabija Kačinskaitė, 4b klasė (mokytoja Gražina Plungienė).

III vieta – Paulina Simonaitytė, 4c klasė (mokytoja Daiva Jucevičienė).

Pirmų ir antrų vietų laimėtojams linkime sėkmės miesto 3-4 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiadoje.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė


2015-02-11
Mokykloje vyko 6-8 klasių mokinių matematikos olimpiada.


2015-02-11
Mokyklos sporto salėje vyko baudų  metimo konkursas, skirtas Vasario 16-ąjai paminėti.

I vieta. Arijus Keras 5a klasė.
II vieta Dovydas Ragaliauskas 8c klasė.
III vieta Titas Jukšta  8a klasė.


2015-02-11 
Skaitmeninis- mobilus planetariumas ,,Sferinis kinas” progimnazijoje


2015-02-10
3c ir 4c klasių mokiniai lankėsi UAB „Venta LT“. Ekskursijos metu mokiniai buvo supažindinti su įmone, medienos rūšimis, kėdžių gaminimo procesu.


2015-02-10 
Didždvario gimnazijoje  vyko renginys „Kurkime saugesnį internetą”.


2015-02-10 
Gytarių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 3 – 4 klasių mokinių teksto suvokimo konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo 3a klasės mokinė Austėja Jukštaitė  (mokytoja Irena Andrijauskienė) ir 4b klasės mokiniai Armandas Ozolas ir Gabija Kačinskaitė (mokytoja Gražina Plungienė). Šauniai teksto suvokimo užduotis pavyko atlikti  Armandui Ozolui. Jis laimėjo antrąją vietą. Sveikiname nugalėtoją ir dalyves.
Pradinių klasių mokytoja Irena Andrijauskienė


2015-02-06
Mokyklos gamtos mokslų ir biologijos olimpiados
Š. m. vasario 6 dieną mokykloje vyko 5-6 klasių mokinių gamtos mokslų ir 7-8 klasių biologijos olimpiados. 20 mokinių panoro pasivaržyti, pasitikrinti žinias. Nugalėtojai gins mokyklos garbę miesto gamtos mokslų ir biologijos olimpiadose.

5-6 klasių mokinių gamtos mokslų olimpiados nugalėtojai:
I vieta Dijokas Aistis, 6b klasė;
II vieta Šukytė Guoda, 5a klasė;
III vieta Plungytė Emilija, 5a klasė.

7-8 klasių mokinių biologijos olimpiados nugalėtojai:
I vieta Valeikaitė Gintarė, 8a klasė;
II vieta Arceris Danielius, 7a klasė;
III vieta Kulnytė Goda, 8a klasė


2015-02-05

6b klasės mokiniai lankėsi AB DNB banke. Mokiniai susipažino su banko struktūra, teikiamomis paslaugomis, įvairių šalių valiutomis, pinigų tikrinimo aparatais bei monetų mišinio skaičiavimo mašinomis.


2015-02-05
5a klasės mokiniai lankėsi Frenkelio viloje, kur vyko paroda  ,,Karalienės Viktorijos laikų mada 1837-1901“.

2015-03-31
Mokykloje lankėsi Telšių „Germanto” pagrindinės mokyklos pedagogai, kuriems buvo įdomi mūsų mokyklos patirtis dėl vaiko individualios pažangos. Mokytojai domėjosi, kaip sekasi įgyvendinti įvairias programas, vykdyti projektus, užimti mokinius po pamokų.

Taip prasidėjo gražus mokyklų bendradarbiavimas.


2015-03-27
Respublikinė mokinių konferencija ,,Čia gera mums“
     Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko respublikinė mokinių konferencija ,,Čia gera mums“. Buvo perskaityti šie pranešimai: ,,Aš myliu savo mokyklą“ (2b klasės mokiniai Emilija Reizgevičiūtė, Deimantė Jakutytė, Airidas Sereika; mokyt. Edita Adomavičienė, Rosita Radavičienė); ,,Gimtinė“ (4b klasės mokinės Brigita Balčiūnaitė, Emilija Šidlauskaitė; mokyt. Jovita Biliūnienė, Gražina Plungienė); ir ,,Geri tarpusavio santykiai padeda pasiekti tikslų“ (8a klasės mokiniai Viktorija Arcerytė, Rokas Kibildis, Gedvardas Simonenko; mokyt. Sigita Grikienė, Laima Tomėnienė). Stiprų  įspūdį vaikams paliko pažintis ir bendravimas su ŠU SGNSF dekane – profesore, daktare Ingrida Baranauskiene, apsilankymas Cento auditorijoje – centų ir litų kambaryje, ekskursija po ŠU biblioteką.
Edita Adomavičienė, pradinių klasių mokytoja

2015-03-27
6a klasės mokinės Fausta Saldytė, Dovilė Vežikauskaitė, Viktorija Danilavičiūtė, Rolanda Tarosaitė ir Klaudija Masandukaitė dalyvavo Šiaulių visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje – viktorinoje , ,,Aš prieš rūkymą”. Mokines paruošė progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Fruzina Dovalgienė.


2015-03-26
Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių mokinių dailaus rašto konkurse „Rašom“,
kuris vyko „Romuvos“ progimnazijoje, puikiai sekėsi mūsų mokyklos mokiniams.
Visi 4 dalyviai laimėjo prizines vietas:
Patricija Augustauskaitė, 1a kl. – II vieta (mokytoja Nijolė Juškienė);
Austėja Patkauskaitė, 2a kl. – III vieta (mokytoja Audronė Sindriūnienė);
Ema Gilvičiūtė, 3a kl. – II vieta (mokytoja Irena Andrijauskienė);
Armandas Ozolas, 4b kl. – II vieta (mokytoja Gražina Plungienė).

2015-03-26
Pasakoriaus konkursas
Šiemet dėl geriausio pasakoriaus vardo varžėsi 24 dalyviai iš 10 mokyklų. Atvykusius sveikino mokyklos direktorė Natalija Kaunickienė, muzikos studija, vadovaujama mokytojos Jurgos Andriulienės, ir vedėjai Domantė ir Lukas. Mūsų mokyklai  atstovavo 5a kl. mokiniai Austėja Lukavičiūtė, Semas Jukšta ir Pijus Gaidamavičius, 7b kl. mokinė Patricija Gražulytė ir aštuntokai Greta Vilkišiūtė, Dorotėja Lanzbergaitė ir Dovydas Ragaliauskas.
Konkurso organizatorės- mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Sigita Grikienė, Genovaitė Reizgevičienė ir Birutė Klimašauskienė- ypač džiaugėsi, kad kasmet vaikai suranda vis įdomesnių, tiesiog prikaustančių klausytojų dėmesį kūrinių. 2015 metų Pasakorių pasakoriumi tapo ,,Juventos“ progimnazijos aštuntokas Domantas Šliauteris, savo istoriją smagiai pasakojęs  gražia žemaičių tarme. Antrąją vietą užėmė Salduvės progimnazijos aštuntokė Dorotėja Lanzbergaitė, aplenkusi trečioje vietoje likusį Medelyno progimnazijos penktoką Luką Bomgardą, kuris visus linksmino pasakomis be galo.
Skirstėsi pasakoriai išsinešdami ne tik padėkas ir  knygas atminimui, bet ir gerą jausmą, kad lietuviškas žodis toks spalvingas ir džiuginantis, koks ir mūsų pavasaris.
Genovaitė Reizgevičienė,  Salduvės progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja


2015-03-26
„Margučiai” parodos atidarymas

2015-03-25
Šiaulių miesto mokinių kūrybinis projektas „Margu – Ridu“, skirtas etnografinių regionų metams paminėti.
Renginys vyko Stasio Šalkauskio gimnazijoje, ten nuvykusi mūsų mokyklos aštuntokų komanda su dailės mokytoja Daina Dambrauskiene ir technologijų mokytoju Raimundu Šedžiu dalyvavo projekto veiklose. menines nuotraukas renginyje pristatė Gabija Petrevičiūtė, 8a klasės mokinė.


2015-03-25
Krepšinio varžybos Stasio Šalkauskio gimnazijoje


2015-03-25
Šiaulių dailės galerijoje Tautodailės parodoje septintokai  tyrinėjo ekspoziciją, atliko užduotis.

2015-03-25
Centro pradinėje mokykloje vyko mokinių, rašiusių mažąjį nacionalinį diktantą, apdovanojimai. 4a klasės mokinė Austėja Lingytė apdovanota padėkos raštu ir atminimo dovanėle. Linkime Austėjai ir toliau dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Mokytoja Laima Paulauskienė


2015-03-24
Progimnazijos sporto salėje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių regiono vaikų futboliuko turnyras. Šiame turnyre varžėsi Šiaulių Ragainės progimnazijos, Kuršėnų Daugėlių, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinių mokyklų, bei mūsų  mokyklos berniukų komandos.


2015-03-24
Šiaulių Gytarių progimnazijoje vyko tikybos viktorina „Šv. Velykų slėpinys”, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos 6-7 klasių komanda. Mokinės ne tik pasitikrino žinias, parodė savo kūrybiškumą, bet ir smagiai praleido laiką su bendraamžiais.
Tikybos mokytojos Irena ir Jurgita


Puikiomis dovanėlėmis apdovanoti 4 c mokiniai už pagamintą knygelę ,,Šuns teisių knyga”.
Sukurta ,,Šuns teisių knyga” buvo demonstruojama Vilniuje, 2015 vasario 28 – kovo 15 dienomis.


2015 – 03 – 20
Saugaus eismo savaitė
Kovo 16 – 20 d. mūsų mokykloje vyko pradinių klasių mokinių saugaus eismo savaitė ,,Saugokime save ir kitus”. Šios savaitės tikslas – priminti saugaus eismo taisykles, ugdyti savisaugos jausmą.
Mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Atšvaitas”, klasėse pakartojo saugaus eismo taisykles, kelio ženklus, analizavo vaizdo medžiagą, praktinėje užduotyje rodė, kaip moka pereiti gatvę. Pirmokėliams saugaus eismo pamokėlę vedė Centro policijos nuovados vyresnysis specialistas A. Mockus. Kūrybinėse dirbtuvėse  netrūko išmonės: mokiniai ne tik piešė eismą, kelio ženklus, bet ir konstravo, maketavo, kūrė ketureilius, sudarinėjo kryžiažodžius. Mokytojos ir mokiniai rinko geriausią saugaus eismo žinovą, saugiausią mokinį.
Pačių gudriausių 24 pradinių klasių mokinių laukė ,,Šviesoforo” konkursas. Dalyviai, susiskirstę į 6 komandas, atliko teorines ir praktines rungtis.  Visos komandos pasirodė šauniai ir buvo apdavanotos padėkomis bei saldžiaisiais prizais. Kovo 20 d. surengta kūrybinių darbelių paroda, apdovanoti aktyviausi mokiniai, o visiems palinkėta kelyje būti atsargiems ir drausmingiems, saugoti savo didžiausią turtą – sveikatą ir gyvybę.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė

 


2015-03-20
8a klasės mokiniai lankėsi UAB „Salda“. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su įmonės veikla, struktūra, įvairiomis profesijomis bei gamybos procesu.


2015-03-20
Pradinių klasių mokinių komanda: 3b kl. mokinė Ugnė Čepkauskaitė (mokyt. Jolanta Jankauskienė), 4a kl. mokinė Austėja Lingytė (mokyt. Laima Paulauskienė),  4c kl. mokinės Paulina Simonaitytė ir Karolina Lukošiūtė (mokyt. Daiva Jucevičienė) dalyvavo ,,Sandoros” progimnazijos mokinių viktorinoje „Žemei reikia draugų“.
Pradinių klasių mokytoja Daiva Jucevičienė


2015-03-20
Žemės diena Salduvės progimnazijoje
Kovo 20 dieną mokykloje pažymėjome Žemės dieną, 5-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Žemė – žmonių planeta“. Viktoriną vedusi 8 klasės mokinė Dorotėja suteikė daug naudingos informacijos apie dabartinę planetos ekologinę būklę, priminė pilietinę visų mūsų pareigą rūpintis gamta. Viktorinos dalyviai varžėsi ekologiškai: ne lenktyniavo, o bendradarbiaudami atliko užduotis, nes buvo suskirstyti mišriomis komandomis – po vieną iš kiekvienos klasės. Pastebėti buvo visi, apdovanoti padėkomis ir saldžiais prizais. Viktorinos dalyviai pasižadėjo rūpintis gamta ir to skatinti kitus.
Mokykloje didelis dėmesys skiriamas aplinkotyrai. Visą kovo mėnesį aplinkotyros pamokų metu buvo atliekami Prūdelio vandens kokybės, šiukšlėtumo tyrimai. Atlikta oro taršos kietosiomis dalelėmis lyginamoji analizė. Vykdome projektą „Aplinką tiriu – daug žinių turiu“. Projektą dalinai remia Šiaulių miesto savivaldybė.
Mokykloje tradiciškai surengta nuotraukų paroda „Žemės spalvos“. Nuotraukos keičiamos, visi norintys gali pasidžiaugti mokinių užfiksuotomis nuostabiomis Salduvės apylinkių fotografijomis.
Taigi Žemės dieną pažymime savo akademiniais pasiekimais, gamtotyriniais ir aplinkosauginiais darbais.
Biologijos mokytoja Asta Vaičiūnienė


2015-03-19
Šiaulių prekybos ir pramogų centro Akropolis ledo arenoje vyko estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybos. 1-4 klasių mokinių amžiaus grupėje Salduviečiai iškovojo III vietą.
Mokytoja Gražina Plungienė


2015-03-19
Šiaulių prekybos ir pramogų centro Akropolis ledo arenoje vyko estafečių  „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinių komanda šiose varžybose iškovojo II vietą.


2015-03-19
Aštuntų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje organizuotoje profesijų mugėje. Mokiniai susipažino su 40 specialybių, sužinojo stojimo sąlygas, mokymosi galimybes, pamatė mokinių sukurtus gaminius.
Socialinė pedagogė Edita Ševeliovienė


   2015-03-18

4a klasės mokiniai dalyvavo ,,OPA” programos renginyje ,,Linksmasis tuk tuk”, kur susipažino su šaltkalvio specialybe ir patys galėjo išbandyti jėgas praktikoje. Savo rankomis pagamintas darbelis suteikė daug džiaugsmo ir malonių emocijų.
Pradinių klasių mokytoja Laima Paulauskienė


   2015-03-18
Pradinių klasių mokinių komanda: 1b kl. mokinė Gabija Popovaitė (mokyt. Birutė Simelienė), 2c kl. mokinys Eimantas Prabušas (mokyt. Rasa Nosienė), 3c kl. mokinys Paulius Balčiūnas  (mokyt. Ilona Kelpšienė), 4c kl. mokinė Paulina Simonaitytė (mokyt. Daiva Jucevičienė) dalyvavo V. Kudirkos progimnazijos mokytojų organizuotame  mokomajame –  pažintiniame žaidime „Tegul vaikai ir paukščiai skraido“ ir gilino savo kompetencijas apie paukščius.
Informavimo grupės narė – mokytoja Ilona Kelpšienė

2015-03-18
 Simono Daukanto gimnazijoje vyko 8 klasių mokinių matematinė viktorina „Matematikos labirintai“. Viktorinoje dalyvavo Jovaro, Zoknių, Ragainės, V. Kudirkos, Medelyno progimnazijų ir S. Daukanto gimnazijos mokiniai. Aštuntų klasių mokinės Eglė Naudžiūnaitė, Miglė Viliušytė, Salvinija Drazdauskaitė, Rugilė Guntytė ir Viktorija Arcerytė užėmė I vietą.


2015-03-17
Edukacinė ekskursija į UAB ,,VENTA LT“
Kovo 17 d. 3b klasės mokiniai lankėsi  UAB ,,VENTA LT“ ir susipažino su įmonės veikla. Mokiniai sužinojo, kad UAB „VENTA LT“- tai didžiausia natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje. Administratorė papasakojo, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje, atsakė į mokinių klausimus. Mokiniai džiaugėsi galimybe gyvai pamatyti, kaip gaminamos kėdės.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė


2015-03-17
8 klasių mokiniai lankėsi S.Šalkauskio Gimnazijos 56-osios laidos Šimtadienio spektaklyje ,,Mūsų gatvė”, kuris vyko Šiaulių miesto Kultūros centre.

2015-03-17
Ragainės progimnazijoje vyko Šiaulių miesto 6-8 klasių mokinių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo Aistis Dijokas 6b, Danielius Arceris 7a, Titas Jukšta 8a, Miglė Viliušytė 8b.


2015-03-16
Renginyje prezidentūroje dalyvavo ir penktokas Semas
Kasmet į nacionalinį  konkursą „Švari kalba – švari galva“  įsijungia ir nemažas mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinių būrys. Šiemet lietuviškai kalbino kompiuterį rekordinis – net 16 tūkstančių dalyvių skaičius. Tarp 20 stipriausiųjų šalies penktokų – mūsų 5a klasės mokinys Semas Jukšta. Pirmadienį geriausiai pasirodę moksleiviai, jų mokytojai, artimieji rinkosi Lietuvos Respublikos prezidentūros Baltojoje salėje. Dalyvius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri visiems konkurso dalyviams palinkėjo saugoti savo kalbą, laisvę ir Lietuvą. VLKK pirmininkė Daiva Vaišnienė pabrėžė, kad taisyklinga kalba yra privaloma šiuolaikinio išlavinusio žmogaus savybė. „Gyvename greitai besikeičiančiame skaitmeniniame amžiuje, todėl rašydami trumpąsias žinutes ar elektroninius laiškus turime išlaikyti išbandymą –  nepamesti, neprarasti lietuviškų žodžių, raidžių, ženklų. Taisyklinga lietuvių kalba ir  šiuolaikinės technologijos yra suderinami dalykai“, – sakė iškilmėse dalyvavusi švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė. Šventę vedė ir mokinius sveikino žurnalistas bei TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis, eiles skaitė ir toliau puoselėti lietuvių kalbą ragino aktorius, grupės „Liūdni slibinai“ narys Dominykas Vaitiekūnas, koncertavo Balio Dvariono muzikos mokyklos akordeonistai.
Sveikiname Semą ir linkime visiems mūsų progimnazijos mokiniams kasdien rūpintis savo kalbos švara, juk jeigu švari kalba- švari ir galva, o jei švari galva- švarus ir mūsų gyvenimas.
Genovaitė Reizgevičienė, lietuvių kalbos mokytoja


2015-03-12
Mokyklos sporto salėje vyko krepšinio karavano konkursas,
skirtas Kovo 11-ąjai paminėti.

I vieta  Orastas Kožekas, 8c klasės mokinys,
II vieta Titas Jukšta 8a,  klasės mokinys,
III vieta Vilmantas Nikontas. 7b  klasės mokinys.

2015-03-11
Bendruomenė Kovo 11-osios minėjime Prisikėlimo aikštėje 


2015-03-10
Pasaulio pažinimo olimpiada
Kovo 10 d. mokykloje vyko 3 – 4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiada, kurioje dalyvavo 14 mokinių.

3 klasių nugalėtojai:
I vieta – Austėja Jukštaitė, 3a klasė (mokytoja Irena Andrijauskienė).
II vieta – Titas Gervinskis, 3b klasė (mokytoja Jolanta Jankauskienė).
III vieta – Gerda Stravinskaitė, 3a klasė (mokytoja Irena Andrijauskienė) ir Jokūbas Šimaitis, 3b klasė (mokytoja Jolanta Jankauskienė).

4 klasių nugalėtojai:
I vieta – Paulina Simonaitytė, 4c klasė (mokytoja Daiva Jucevičienė).
II vieta – Armandas Ozolas, 4b klasė (mokytoja Gražina Plungienė).
III vieta –Ugnė Mačikūnaitė, 4b klasė (mokytoja Gražina Plungienė).

Pirmų ir antrų vietų laimėtojams linkime sėkmės miesto 3-4 klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiadoje.
Pradinių klasių mokytoja  Daiva Juvevičienė


2015-03-10
Miesto 3 klasių mokinių matematikos olimpiada
Kovo 4 dieną Šiaulių Gytarių progimnazijoje vyko miesto 3 klasių mokinių matematikos olimpiada. Mūsų mokyklai atstovavo 3b klasės mokinys Titas Gervinskis (mokytoja Jolanta  Jankauskienė) ir 3c klasės mokinė Beata Trinkaitė (mokytoja Ilona Kelpšienė). 3b klasės mokinys Titas Gervinskis užėmė III vietą.
Džiaugiamės ir sveikiname jaunąjį matemtiką su svarbia pergale.


2015-03-10
Simono Daukanto gimnazijoje vyko renginys „Pasitik pavasarį sportuodamas“, kuriame dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai.


2015-03-10
Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas”
     Kovo 10 dieną 10 val. visose Lietuvos mokyklose vyko nacionalinis konkursas, skirtas
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25 – mečiui paminėti.
Konkurse dalyvavo 18 mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinių.
Geriausiai konkurse sekėsi 8c klasės mokiniui Džioraldui Šukiui.
Antroji vieta atiteko Lukui Vinciūnui iš 8b klasės.
Trečiąja vieta, surinkę vienodą taškų skaičių,
pasidalijo Gintarė Kravčiuk (8c kl.) ir Titas Jukšta (8a kl.).
Sveikiname geriausius Lietuvos istorijos žinovus ir visus konkurso dalyvius!
Istorijos mokytojos


2015-03-09
Koncertas, skirtas Kovo 11-ajai
Iškilmingą koncertą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 25–mečio jubiliejui, pradėjome Lietuvos valstybės himnu. Jau antrus metus iš eilės šią džiugią dieną sulaukiame svečių iš Romuvos gimnazijos. Savo gera nuotaika ir puikiais muzikos garsais dalijasi  pučiamųjų orkestras ,,Romuva“, vadovaujamas Romo Žukausko. Žiūrovai tiesiog šėlo klausydamiesi įspūdingų pučiamųjų orkestro ar mūsų mokyklos muzikos studijos atliekamų kūrinių. Koncerto metu buvo apdovanoti
labiausiai nusipelnę mokyklos savanoriai-mokiniai, kurie savo kasdieniais darbais gražina Lietuvos gyvenimą, ir suaugusiųjų raštingumo konkurso nugalėtojai-mokytojos ir mokinių mamos, kurios brangina ir moka taisyklingai vartoti gimtąjį lietuvišką žodį.


2015-03-09
Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ mūsų progimnazijos mokiniai mokėsi čiuožti ant ledo, bandė savo jėgas įvairiose estafetėse.


2015-03-06
PUG, 1–4 klasės. Amatų diena „Kaziukas kviečia į mugę“
Ugdomasis projektas „Gyvenu EKOlogiškai“,
III tema „Ekologiškas maistas“.


2015-03-05
 V.Kudirkos progimnazijoje vyko draugiškas krepšinio turnyras, skirtas Kovo 11-ajai paminėti.


2015-03-05
1b, 2a, 2b, 2c klasių mokiniai dalyvavo popietėje ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta”, kuri vyko Zoknių progimnazijoje. Popietės metu mokiniai puoselėjo meninius gebėjimus ir saviraišką, ugdė kūrybiškumą sekant, inscenizuojant.
Mokinius ruošė pradinių klasių mokytojos Birutė Simelienė, Audronė Sindriūnienė, Edita Adomavičienė ir Rasa Nosienė.


2015-03-04
Šiaulių miesto švietimo ir ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų parodoje- konkurse „Spalvota svajonė“, vykusiame Šiaulių moksleivių namuose 2015 m.sausio 27- kovo 4 dienomis, 2a klasės mokinė Upė Skirmantaitė tapo laureate. Sveikiname mokinę.


2015-03-03
Aštuntokai  su dailės mokytoja dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Kitoks potėpis“ (Šiaulių dailės galerijoje) ir skaitė pranešimą „Atrask spalvų pasaulį su Vincentu van Gogu“.


2015-03-03
Jau trečią kartą mokykloje vyko Šiaulių miesto mokyklų 7-8 klasių mokinių neatlygintinos kraujo donorystės konkursas „Mes – vieno kraujo 2015”. Savo žiniomis, kūrybiškumu ir sportiniais sugebėjimais dalinosi komandos iš „Juventos” progimnazijos, Sanatorinės mokyklos ir Salduvės progimnazijos.2015-04-30
„Golas-2015“ Lietuvos  seniūnijų mokyklų futbolo žaidynės

Balandžio 30 d. dirbtinės dangos stadione vyko futbolo varžybos „Golas-2015“ pirmo etapo, pirmo rato susitikimai. Mūsų progimnazijai atstovavo dvi 7-8 klasių mokinių komandos.


2014 – 04 – 30
Salduvės parke vyko  Mokinių Olimpinio festivalio Šiaullių miesto turistinės varžybos.
Pasveikinkime mūsų mokyklos turistus, kurie iškovojo III vietą.
Gražina Plungienė

2014 -04 -29
Ketvirtokai lankėsi Šiaulių logopedinėje mokykloje. Kartu su šios mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniais dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vaivorykštės spalvos“.


2015-04-28
Saugaus elgesio su darbo įrankiais pamokėlė pradinių klasių mokiniams, svečiuose – Valstybinės darbo inspekcijos atstovai.

2015-04-28
Istorijos pamoka 6b klasei vyko  Frenkelio viloje. Edukacinės programos metu  mokiniai susipažino, kaip ir kodėl  keitėsi XX a. mada.
Istorijos mokytoja Irma Gorytė


2015-04-27
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo miesto savivaldybės finansuotą projektą „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“. 2c kl mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Šaltinėlio” bibliotekoje ,,Sakmių , padavimų kūrimas”, kurį organizavo ir vedė Šiaulių universiteto humanitarinio fakulteto literatūros katedros dėstytoja prof. Dž. Maskuliūnienė.


Balandžio 25-26 d.d. Varnių regioniniame parke vyko XXVIII pėsčiųjų maratonas ,,Kiek noriu, tiek einu”. Šiauliečiai iškovojo I komandinę vietą. Šiame maratone dalyvavo net 10 mūsų mokyklos jaunųjų turistų. Jie ne tik grožėjosi gražia Žemaitijos  gamta, bet ištvermingai keliaudami skaičiavo kilometrus. Semas Jukšta ir Arijus Keras įveikė net po 50 km,o ketvirtokas Džiugas Saliamoris – 36 km.

Mokytoja Gražina Plungienė


2015-04-24
Edukacinė pamoka „Diena tėvų darbovietėje“
1b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Diena tėvų darbovietėje“. Pamokėlė vyko dizainerės Raimondos Silės studijoje. Mokinukai susipažino su unikaliais šios dizainerės kūriniais – siūtomis, tapytomis ir visaip dekoruotomis  nuotakų suknelėmis, susipažino su darbo specifika, išbandė save įvairiose veiklose.
Birutė Simelienė, pradinių klasių mokytoja


2015 – 04 – 23
1a, 2a, 2b, 3c ir 4c klasių pradinukai  dalyvavo Gegužių progimnazijoje organizuotoje miesto pradinių klasių mokinių konferencijoje “Kviečiu arbatos”, kurioje dalinosi mintimis apie sveiką maistą, vaistinių augalų gydomąsias galias bei pristatė savo pagamintus sveikuoliškus patiekalus.
Mokinius konferencijai paruošė mokytojos: Nijolė Juškienė, Audronė Sindriūnienė, Edita Adomavičienė, Ilona Kelpšienė ir Daiva Jucevičienė.
Informavimo grupės narė Ilona Kelpšienė


2015-04-23
Pradini
ų klasių mokinių „Šviesoforo“ konkursas
Balandžio 23 d. Šiaulių Jaunųjų technikų centre vyko miesto bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių  ,,Šviesoforo“ konkursas.  Jame dalyvavo 13 komandų. Mokiniai varžėsi  5 – iose rungtyse. Mūsų mokyklos komandos nariai Rojus Frejaris (1a kl.), Nojus Dijokas (2b kl.), Paulina Bosaitė (3b kl.) ir Armandas Ozolas (4b kl.) laimėjo  garbingą II – ąją vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Joniškyje vyksiančiame regioniniame etape.
Komandą ruošė pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė


2015-04-22
„DŽAMS*o“ rakto dalyviai  susitiko „Rasos“ progimnazijos sveiko maisto šventėje „Močiutės patrovos“. Visi vieni kitus vaišino tradiciniais aukštaičių, žemaičių,dzūkų ir suvalkiečių patiekalais


2015 – 04 – 21

Romuvos progimnazijoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių teorinė – praktinė konferencija „IKT mokymosi veikloje“.

Mūsų progimnazijos mokiniai skaitė pranešimus:
„Informacinės technologijos biologijos pamokose“, Gintarė Valeikaitė, 8a klasės mokinė. Mokinę konsultavo biologijos mokytoja metodininkė Asta Vaičiūnienė;
„Kuriame virtualią mokymo(si) priemonę“, Mantvydas Marinas, 7a klasės mokinys. Mokinį konsultavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Sigita Grikienė;
„Informacinių technologijų integravimas fizikos pamokose“, Lukas Vinciūnas, 8 b klasės mokinys. Mokinį konsultavo fizikos vyresnioji mokytoja Rima Valčiukienė.


2015 – 04 – 20
Gytarių progimnazijoje vyko Šiaulių miesto moksleivių sporto žaidynių 5-6 klasių mergaičių salės futbolo varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos mergaičių komanda.


2015 – 04 – 17
1c klasės mokinukai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis ir knygų įvairove, apžiūrėjo čia veikiančias parodas, skaitė pasakas ir jas vaidino šešėlių teatre.


2015-04-16
6b klasės mokiniai balandžio 16 d. tobulino anglų kalbos žinias Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Amerikos skaitykloje. Mokiniai žiūrėdami filmus, žaisdami žaidimus, dirbdami grupėmis susipažino su JAV, jos kultūra, istorija, menininkais. Įkvėpti amerikiečių menininkų patys bandė atkartoti savitus piešimo stilius.  Šeštokai aplankė ir Bibliotekos Galerijoje vykstančią Albino Purio tapybos darbų parodą „…tarp vėtrų“.
Anglų kalbos mokytoja Sandra Bartkuvienė


2015 – 04 – 16
Balandžio 16 dieną Seime lankėsi konkurso „Įgyvendink svajonę Šiauliuose“ dalyviai ir jų mokytojos. Šio konkurso rėmėjas – Seimo narys Arvydas Mockus. Mokiniai stebėjo Vyriausybės valandą Seime, spaudos konferencijų salėje susitiko su A. Mockumi ir Ministru Pirmininku A. Butkevičiumi. Seimo narys A. Mockus papasakojo mokiniams apie Seimo darbo specifiką,  įstatymų priėmimo tvarką, pasidalino savo politine ir gyvenimiška patirtimi. Ministras Pirmininkas palinkėjo mokiniams įgyti kuo daugiau žinių ir siekti užsibrėžtų tikslų. Lietuvių kalbos mokytoja B. Klimašauskienė padėkojo Seimo nariui už šiltą ir atvirą pokalbį ir palinkėjo jam  įgyvendinti savo svajonę Šiauliuose – tapti ateityje Šiaulių miesto meru. Vėliau mokiniai apsilankė Valdovų rūmuose, kur susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, apžiūrėjo eksponatus.
Lietuvių kalbos mokytoja Sigita Grikienė


2015 – 04 – 16
30 Salduvės progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Sūkurėlis“ šokėjų, vadovaujamų šokio mokytojos Astos Rimkuvienės, dalyvavo V-ojoje regioninėje folklorinių šokių šventėje „Šokim, trypkim, linksmi būkim“, kuri vyko Kelmės Kražantės progimnazijoje. Šventėje dalyvavo 280 mokinių iš Kelmės, Šiaulių, Kuršėnų, Raudėnų. Šokėjai per dvi valandas sušoko 19 folklorinių šokių.


2015 – 04 – 15
Tarpklasinės merginų tinklinio varžybos.


2015 – 04 – 15
 5b, 6a ir 6b klasių mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Įdomioji chemijos laboratorija” ,,Didždvario” gimnazijoje.


2015 – 04 – 15
8a klasės mokinė Lanzbergaitė Dorotėja dalyvavo Šiaulių miesto 6-12 klasių mokinių vokiečių dainos konkurse, kuris vyko Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.
Aštuntokę konkursui ruošė Vokiečių mokytoja Ingrida Zibulskienė ir muzikos mokytoja Jurga Andriulienė


2015 – 04 – 15
2015 m. balandžio 15 d. 5a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zoknių oro uoste, Šiauliuose.
Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės tarptautinio bendradarbiavimo vyriausiasis specialistas Arnas Glazauskas papasakojo apie oro uosto veiklą, darbuotojų užduotis ir funkcijas.
Oro uosto teritorijoje esančiame angare iš arti apžiūrėjome NATO misijos naikintuvus. Su naikintuvo ginkluote, techninėmis charakteristikomis bei istorija supažindino pats naikintuvo pilotas iš Italijos. Italijos kariai papasakojo, kad tai pirmas kartas, kai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.
Taip pat ekskursijos metu apsilankėme pilotų budėjimo ir poilsio patalpose, apžiūrėjome aprangą, užtikrinančią lakūno saugumą, budrumą, perkrovų reguliavimą skrydžio metu.
Ekskursijos metu mokiniams paliko neišdildomą įspūdį pasakojimai apie oro operacijų pasirengimo ir vykdymo svarbą, taip pat mokiniai įgijo istorinių žinių ir praktinių komunikavimo užsienio kalbomis įgūdžių.
5a klasės auklėtoja Ingrida Žurauskė


2015 – 04 – 14
Krepšinio varžybos Simono Daukanto gimnazijoje.


2015 – 04 – 14
6a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių geležinkelių muziejuje, kuris kaupia, saugo, restauruoja, eksponuoja muziejines vertybes, susijusias su Šiaulių krašto geležinkelių istorija.


2015 – 04 – 13

Mokyklos pradinukai jau antrus metus dalyvauja „Naisių vasara“ kolektyvo organizuojamame konkurse „Vaikų Velykėlės“. Tai konkursas, puoselėjantis lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstymą ir sujungiantis visus bendrai veiklai. Vaikai, susitelkę į komandas, aplikavo ir margino didelius kiaušinius. Kiekvienai pradinei klasei atstovavo 5 mokiniai. Visus darbui nuteikė nuotaikingos muzikos ansamblio atliekamos dainos. Vaikai džiaugėsi  popiete bendraamžių būryje.
 Daugiau nuotraukų.


2015 – 04 – 10
Liaudiškų šokių kolektyvo “Sūkurėlis” 3 a. kl. šokėjai Gerda ir Vilius, Emilija ir Nojus, Gabija ir Aleksas, Benita ir Jonas  balandžio 10d. dalyvavo šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvių “Patrepsynė 2015” Šiaulių miesto ir rajono atrankiniame ture Šiaulių Kultūros centre. Trys poros gavo pakvietimą dalyvauti finaliniame ture, kuris vyks gegužės 10d. Kurtuvėnuose. Mokinius varžytuvėms ruošė šokio mokytoja Asta Rimkuvienė.


2015 – 04 – 10
8a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Diena tėvų darbovietėje’. Ši pamoka vyko juvelyrikos dirbtuvėse.Ją vedė juvelyras Dainius Kulnys. Jis papasakojo, kaip tapo juvelyru, supažindino su juvelyro darbo įrankiais. Mokiniams buvo rodoma, kaip gaminamas sidabrinis žiedas. Smagu buvo žiūrėti, kaip metalo gabalėlis  virsta gražiu papuošalu. Mokiniai įsitikino, kad šis darbas reikalauja daug fantazijos, didelio kruopštumo ir kantrybės. 
Sigita Grikienė, 8a klasės auklėtoja


2015 – 04 – 09
Pradinių  klasių mokytojos dalyvavo Šiaulių miesto Centro pradinės mokyklos organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje „Mokytojų bendradarbiavimas ugdant integruotai” ir gilino savo kompetencijas bei dalijosi gerąja patirtimi.
Informavimo grupės narė  Ilona Kelpšienė


2015-04-07
6-8 klasių jaunųjų istorikų olimpiada
Skelbiame geriausiai istoriją mokančius mokinius:
Mykolas Kalvelis (6b kl.)
 Danielius Arceris ir Liudas Laurinavičius (7a kl.)
Džioraldas Šukys (8c kl.) ir Titas Jukšta (8a kl.)
Sveikiname ir linkime sėkmės atstovaujant mūsų mokyklai miesto jaunųjų istorikų olimpiadose.
Istorijos mokytojos


Gegužės 25-29 dienomis mokyklos I-jo aukšto foje vyko 5-8 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda ir 5-8 kl. technologijų būrelio kūrybinių darbų ekspozicija. Mokiniai darbelius kūrė per visą antrąjį pusmetį technologijų pamokų metu ir būrelio užsiėmimuose. kuriant buvo panaudotos įvairios konstrukcinės medžiagos ir jų apdirbimo būdai, dekoravimo priemonės.


2015-05-30
5a klasės mokiniai kartu su šeimomis smagiai  iškylavo  ant Žvelgaičio kalno prie Žagarės, Joniškio rajone.


2015-05-29
Gegužės 29 d. Salduvės progimnazijoje nuskambėjęs skambutis pakvietė 1-5 klasių mokinius į vasarą. Dainomis ir šokiais buvo palydėta paskutinė mokslo metų diena. Didelis būrys mokinių džiaugėsi padėkomis už puikius ugdymosi pasiekimus, aktyvią popamokinę veiklą bei kitus laimėjimus. Ketvirtokams buvo įteikti pradinės mokyklos baigimo pažymėjimai.

Daugiau nuotraukų…


2015-05-28
Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų „Liaudiškos muzikos ir šokio šventė” 
Su trenksmu buvo atidarytas „Šiaulių bulvaro vasaros 2015“ renginių ciklas. Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras ir kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ šokėjai surengė įspūdingas eitynes gražiu ir jaukiu mūsų gimtojo miesto bulvaru.
Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklos susibūrė ir miestui padovanojo „Liaudiškos muzikos ir šokio šventę”, kuri skirta etnografinių regionų metams. Šventėje skambėjo tarmiškos dainos ir sukosi liaudiški šokiai. Salduviečiai taip pat šoko ir dainavo bei mėgavosi saulės spinduliais.


2015-05-27
6a ir 7a klasių mokiniai, konkurso ,,Super klasė 2015″ laimėtojai,  žaidė  boulingą pramogų klube ,,Mega”. Ačiū už puikią dovaną nugalėtojams!


  2015-05-27
Šventė „Meno ir sporto sintezė Salduvėje“
 Šiemet šventę pradėjome ritmine mankšta mokyklos kiemelyje. Paskui kiekvienas galėjo rinktis sau patinkančias veiklas. Kūrybinėse dirbtuvėse pradinukai gamino gėles ir jomis puošė mokyklos kiemelį, sodą. Mėgstantys rankų darbus kūrė  nuostabias gėlių puokštes ar gipso koliažą „Mielas niekutis“, kilimą „Švelnutis“, kolektyviai tapė „Žydėjimą“, piešė smėliu. Tyrėjus kvietė aplinkotyros kampelis. Kiekvienas išbandė savo jėgas sporto varžybose: vieni rinkosi regbį, kiti krepšinį, orientacinį sportą, futboliuką, kvadratą ar tinklinį, smiginį, petankę, stalo tenisą ar šaškes. Mokyklos sode ir stadione vyko nuostabus koncertas, kuriame dalyvavo mokyklos ir svečių meno kolektyvai, solistai. Pavargę vaišinosi skaniausia pasaulyje Salduvės bendruomenės koše, arbata ir sultimis, kepėsi skautų duonelę.
Dėkojame visiems už puikų pasiruošimą, už aktyvų dalyvavimą visose veiklose, už gražų bendravimą ir gerą nuotaiką.
Sveikiname sporto varžybų nugalėtojus.
Genovaitė Reizgevičienė, lietuvių kalbos mokytoja

Futboliukas 5-6 klasių berniukai
I vieta. 6b klasė.
II vieta. 5a klasė.
III vieta. 6a klasė.

Salės futboliukas
Nedas Rupšys 8b klasė,
Rokas Pupelis 8b klasė,
Jonas Rudnickas 5b klasė.

 Regbio TAG 7-8 klasės
 I vieta. 7b klasė.
II vieta. 8b klasė.
III vieta. 7a klasė.

Paplūdimio tinklinis 7-8 klasės
 I vieta. 7a klasė.
II vieta. 8 klasės.
III vieta. 7b klasė.

Kvadrato varžybos 5-6 klasių mergaitės
 I vieta. 6b klasė.
II vieta. 5a klasė.
III vieta. 6a klasė.

Rankų lenkimo varžybos
Berniukai                                                          Mergaitės

I vieta. Orastas Kožekas 8c klasė.                              I vieta. Rugilė Guntytė  8b klasė

II vieta. Deividas Rudys 8c klasė.                               II vieta. Veronika Simėnaitė 7a klasė

III vieta. Eimantas Jocas 8c klasė.

Smiginio varžybos
I vieta. Benas Rupšys 3c klasė.
II vieta. Tautvydas Lukoševičius 5b klasė.
III vieta. Orestas Runča 3a klasė.

Svorio metimo į tolį varžybos
Mergaitės 1-5 klasės                                    Berniukai 1- 5 klasės
I vieta. Austėja Mickutė 5a klasė.                           I vieta. Kevinas Stanaitis 4b klasė.
II vieta. Gustė Gasperavičiūtė 5a klasė.                  II vieta. Nojus Dijokas 2b klasė.
III vieta. Emilija Baltrušaitytė 5b klasė.                  III vieta. Jonas Rudnickas 5b klasė.

Mokytojai                                                  Tėvai
I vieta. Rima Valčiukienė.                                  Linas Salaimoris
II vieta. Daiva Pigulevičiūtė.
II vieta. Inga Sapažinskienė.
III vieta. Birutė Simelienė.

Berniukai 6-8 klasės
I vieta. Orastas Kožekas 8c klasė.
II vieta. Eimantas Jocas 8c klasė.
III vieta. Lukas Vinciūnas 8b klasė.

Petankė
I vieta. Gabija Matiukaitė 8b klasė.
II vieta. Jokūbas Šimaitis 3b klasė.

Daugiau nuotraukų…

Gegužės 19 – 26 d. Salduvės progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ (vadovėAsta Rimkuvienė) dalyvavo VII –ajame tarptautiniame ,,Rimini“ folkloro festivalyje Italijoje.Šokėjai sušoko „Aneliukės polką“, „Rolenderį“ ir „Kitoniškai“. Šiame festivalyje dalyvavo 25 kolektyvai iš skirtingų pasaulio šalių – Serbijos, Italijos, Austrijos, Costa Rikos, Moldavijos, Vokietijos, Bulgarijos ir kt.. Šokėjų grupė aplankė Prahą, San Mariną, Rimini, Veneciją, Padovą. Kelionės dienomis aplankytos net 8 skirtingos šalys: Lenkija, Čekija, Italija, San Marinas, Austrija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija.


2015-05-26
Pažintinė išvyka į Kauną
3a ir 3b klasių mokiniai aplankė Panemunės pilis, Kauno zoologijos sodą, pabuvojo Aviacijos muziejuje, kuriame susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, technika, pilotavo virtualų orlaivį.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė.


2015-05-25
Renginys „Aplink Talkšą“
Šių metų gegužės 25 dieną penktąjį kartą organizavome tradicinį Šiaulių miesto tarpmokyklinį renginį „Aplink Talkšą“. Renginyje dalyvavo Šiaulių miesto „Juventos“, Zoknių, „Rasos“, Salduvės progimnazijų, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Į renginį mokiniai susirinko ne varžytis, o mokytis kitaip. Tikrasis bendradarbiavimas – pagrindinis tradicinio renginio kriterijus. Į kiekvienos progimnazijos komandą paskyrėme po Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinį, turintį daugiau patirties. Komandos ne tik atliko aplinkotyros, ekologines užduotis, bet ir kūrė meninius darbus, pasitelkdami aplink esančias gamtines medžiagas. Saulė ir nuostabus oras leido turimas žinias patikrinti praktiškai, papuošti aplinką ir susirasti naujų draugų.
Renginio organizatoriai Šiaulių Salduvės progimnazijos biologijos mokytoja Asta Vaičiūnienė ir geografijos mokytojas Artūras Gedminas


2015-05-22
Kuršėnuose Daugėlių pagrindinės mokyklos stadione vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio  lengvosios atletikos keturkovės tarpzoninės varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos  komanda.

2015-05-22
Penktų klasių mokiniai lankėsi Rygos zoologijos sode.

2015-05-22
Gegužės 22 dieną pirmokai lankėsi Kelmės krašto muziejuje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Indėnų buitis ir žaidimai“. Mokinukai  vigvame klausėsi pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, šaudė iš lankų, gėrė ant laužo virtą arbatą ir ragavo paslaptingų kukurūzinių irokėzų paplotėlių. Grįždami aplankė Bubių piliakalnį Pilalę.

2015-05-21
Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokykloje vyko šventė skirta kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Programoje buvo sukarintų rungčių ruožas, bei regbio „7“ turnyras. Mūsų progimnazijos komandos tapo abiejų rungčių nugalėtojomis. 

2015-05-21
Mokiniai vyko į ŠPRC ir susipažino su gipso ir kartono bei apdailos darbais. Patys pasigamino po gipsinį namelį.
                                 Mokytoja Daiva Jucevičienė

2015-05-21
Nacionalinis „Šviesoforo“ konkursas
Radviliškio Sporto arenoje vyko pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“nacionalinis etapas. Į varžybas atvyko 18 komandų, geriausiai pasirodžiusių regioniniame etape. Mūsų mokyklos komanda laimėjo IV vietą. Mokiniai apdovanoti vertingais prizais. Sveikiname ir džiaugiamės Rojaus Frejario (1a kl.), Nojaus Dijoko (2b kl.), Paulinos Bosaitės (3b kl.) ir Armando Ozolo (4b kl.) pasiekimais.
Pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė


2015-05-20
Gegužės 20 d. prie „Geležinės lapės” skulptūros vyko Šiaulių Olimpinės dienos varžybos.  Pasveikinkime 500 m bėgime dalyvavusius ir puikiai pasirodžiusius mūsų mokyklos mokinius : Jokūbą Šimaitį – I vieta, Gytį Jankauską – II vieta, Džiugą Saliamorį – III vieta. Mergaičių grupėje I vietą laimėjo Gabrielė Varnaitė, O Gabija Kačinskaitė iškovojo III vietą. Sveikiname mažuosius bėgikus.

2015-05-19
3c ir 4c klasės  mokiniai vyko į Vilnių, kur aplankė Valdovų rūmus, Katedroje –  požemius, Gedimino pilį. Linksmai praleido laiką Sereikiškių parke. Dalyvavo įdomiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Mokiniai grįžo puikios nuotaikos.
Mokytoja Daiva Jucevičienė


2015-05-20
Sporto mokyklos „Klevas“ žolės riedulio stadione vyko Šiaulių miesto „Golo-2015“ 5-6 klasių finalinės futbolo varžybos. Mūsų progimnazijos komanda šiose varžybose iškovojo ketvirtąją vietą.  Dėkojame progimnazijos garbę gynusiems mokiniams.

2015-05-18
S.Šalkauskio gimnazijoje vyko konkurso „Žodžiai tėvui” baigiamasis renginys. Jame dalyvavo Urtė Naimavičiūtė 6b kl.(mokyt. S.Grikienė),Paulina Bosaitė 3b kl.(mokyt.J.Jankauskienė), Austėja Lingytė 4a kl.(mokyt.L.Paulauskienė),Urtė Stirbytė ,Raminta Bagavičiūtė 4b kl.(mokyt. G.Plungienė), Gerda Stravinskaitė, Aušrinė Kazlauskaitė ir Gustė Kriaučiūnaitė 3a kl.(mokyt. I.Andrijauskienė)

 


2015-05-18
Pažintinė išvyka

Įgyvendinant vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose 2014-2017 mokslo metų programą, 3a ir 3b klasių mokiniai lankėsi Radviliškio raj. esančiame Felikso Šlėvės ūkyje. Išvyka buvo skirta supažindinti vaikus su vaisių ir daržovių keliu „Nuo lauko iki stalo“. Trečiokai turėjo puikią galimybę pamatyti  visą vaisių ir daržovių auginimo procesą, priežiūrą, derliaus nuėmimo,  rūšiavimo ir sandėliavimo būdus. Išvykos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti užduočių knygelėmis ir pavaišinti sveikuoliškais obuolių traškučiais.
Pradinių klasių mokytoja Irena Andrijauskienė

 


2015-05-15
Gegužės 8, 15 dienomis 5-8 klasių mokiniai dalyvavo apskritojo stalo  diskusijose, kurias inicijavo SKU darbo grupė. Mokiniai diskutavo apie socialinę veiklą, analizavo šios veiklos sėkmes, tobulintinus dalykus, dalinosi savo patirtimi, teikė siūlymus dėl socialinės veiklos vykdymo kitais mokslo metais.

2015-05-15
Gegužės  15 d. mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo aktyviausi 2014-2015 mokslo metų skaitytojai. Padėkos už aktyvų skaitymą įteiktos 59 skaitytojams. Tegul knyga tampa geriausiu jūsų draugu!

2015-05-14

6a ir 6b klasių mokiniai lankėsi UAB„Baltik vairas“. Šioje gamykloje susipažino su dviračių gamybos procesu, veiklos barais, darbuotojų funkcijomis. Ekskursijos metu lydėjo ir įmonės veiklą pristatė UAB „Baltik vairas“personalo vadovė Jūratė Sobutienė.


2015-05-14
Gegužės 14 dieną salduviečiai šventė Tarptautinę šeimos dieną. Vaikai dovanojo žiūrovams koncertą – muzikinį pasakojimą “Merė Popins”. Džiugu, kad koncerte dalyvavo Dainų muzikos mokyklos kanklininkų ansamblis, buvę mokyklos mokiniai.

2015-05-12
Gegužės 12-13 dienomis mūsų progimnazijos futbolistai skubėjo į dirbtinės dangos stadioną, kur vyko „Golas-2015“ antro rato susitikimai. Antrajame rate geriausiai sekėsi 5-6 klasių komandai, kuri iškovojo teisę dalyvauti finalinėse varžybose.

2015-05-12
Nuo kovo iki gegužės mėnesio Salduvės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai gyveno konkurso ,,Super klasė 2015″ ritmu. Konkursas, kurį inicijavo ir organizavo progimnazijos Radijo klubo komanda bei Mokinių taryba,  vyko dviem etapais: pirmajame etape klasės rinko balus už pažangumą, lankomumą, socialinį aktyvumą  bei iniciatyvumą, o antrajame, konkurso ,,Super klasė 2015″ baigiamajame renginyje, pristatė savo klasės išskirtinumą, kūrybiškumą, demonstravo dalykines žinias, rungėsi rankų lenkimo varžybose. Visos komandos pasirodė šauniai, todėl konkurso finale joms skirtos ,,Metų aktyviausių”, ,,Metų atsakingiausių”, ,,Metų darbščiausių” ir ,,Metų sportiškiausių” nominacijos .

5-6 klasių kategorijoje SUPER klase tapo ir pirmąją vietą laimėjo 6a klasė.
7-8 klasių kategorijoje SUPER klase tapo ir pirmąją vietą laimėjo 7a klasė.

Sveikiname nugalėtojus!


2015-05-12
Salduvės progimnazijos stadione vyko draugiškos 3-4 klasių kvadrato varžybos.

2015-05-09
Keturios mūsų mokyklos mokinės dalyvavo pirmajame Šiaulių krašto skautų lauže „BIZONŲ KELIAS”, kuris vyko Dengtiltyje. Renginyje buvo ne tik įveiktas kliūčių ruožas („Bizonų kelias”), bet ir pradėta ruoštis vasaros stovyklai, gamintis „indėnišką” atributiką.
Istorijos mokytoja Irma Gorytė

2015-05-08
Mokykloje lankėsi Šiaulių Sondeckio menų gimnazijos dėstytojas Rimantas Norkus, kuris supažindino aštuntokus su meno mokyklos tradicijomis.
Aštuntokai Lukas ir Dorotėja įvairiais stiliais atliko kelias dainas.
Mokytoja Jurga Andriulienė


2015-05-08
Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ regioninis etapas, kuriame susirungė 11 geriausių  Šiaulių apskrities pradinukų komandų. Mūsų mokyklos komanda laimėjo I vietą. Sveikiname Rojų Frejarį (1a kl.), Nojų Dijoką (2b kl.), Pauliną Bosaitę (3b kl.) ir Armandą Ozolą (4b kl.) bei linkime sėkmės nacionalinėse varžybose, kurios vyks gegužės 21 d. Radviliškyje.
Komandą ruošė pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė.


2015-05-06
Dirbtinės dangos stadione vyko 5-6 klasių futbolo varžybos „Golas-2015“ pirmojo rato susitikimai.


 2015-05-05

Lengvosios atletikos manieže vyko Šiaulių miesto lengvosios atletikos keturkovės varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai.
Mūsų mokyklos berniukų komanda iškovojo I –ąją, o merginų komanda IV –ąją vietą.

2015-05-02
Lietuvos karatė klubų pirmenybės „Cunami“

Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos sporto komplekse vyko Lietuvos karatė klubų pirmenybės, kuriose varžėsi 173 sportininkai. 2a klasės mokinys Benas Kaktavičius atstovavo Šiaulių apskrities  rytų kovos menų klubui ,,Empi do“. Benas dalyvavo 8 m. amžiaus grupėje. Karatė- dvikovinė sporto šaka,  yra kata ir kumite rungtys. Kata rungtyje yra demonstruojama blokų ir smūgių derinių technika, gynybos ir puolimo veiksmų seka. Kas tiksliau, stipriau, geriau susikaupęs atlieka judesius, tas ir teisėjų aukštesniu balu vertinamas, tas ir nugali . Šioje rungtyje Benui pavyko iškovoti 2 vietą . Kumite rungtyje, kurioje realiai kovojama su priešininku, pavyko tapti nugalėtoju ir iškovoti taurę. Sveikiname karateką ir linkime naujų sėkmingų išbandymų ir startų.

1 nuotraukoje : Benas Kaktavičius (antras iš dešinės) prieš kovas.
2 nuotraukoje : 2 vietos laimėtojas po kata rungties.
3 nuotraukoje : kumite rungties nugalėtojas.
4 nuotraukoje : Benui padėjo pasiruošti varžyboms iš kairės Vilandas Budzinskas ir Gabrielius Žukas.

Empi do klubo inf.
Treneris Gintaras Melinis.


2015-05-02
Šiaulių universitete Edukologijos fakultete vyko VI–VIII klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 6b klasės mokinys Aistis Dijokas (matematikos mokytoja Daiva Pigulevičiūtė) ir 7a klasės mokinys Danielius Arceris (matematikos mokytoja Ingrida Žurauskė).


2015-06-05
Mokslo metų užbaigimo šventė
Mokyklos kiemelyje nuskambėjo paskutiniai mokslo metų akordai, išlydėjome į vasarą 6-7 klasių mokinius ir atsisveikinome su aštuntokais.


2015-06-01
… visa, kas Nepaprasta, atsitinka Paprastų Žmonių Kelyje. (Paulo Coelho)
Birželio pirmoji diena Salduvės progimnazijos mokiniams buvo ypatinga. Vaikų gynimo dieną jie dalyvavo piligriminiame žygyje nuo Šiaulių katedros iki Kryžių kalno.
Su tikybos mokytoja Irena Liutkevičiene 10 mokinių įveikė nemažą atstumą. Apsilankė Kryžių kalne, dalyvavo Šv. Mišiose, kurias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Mokiniai su kitais žygio dalyviais ėjo, bendravo, klausėsi maldų ar meldėsi, atrado naujų pažįstamų ir sutiko seniai matytus draugus.
Visos žygio giesmės, maldos, mintys buvo skirtos vaikams ir piligrimams. Mokiniai kitaip, nei įprasta, praleido dieną.
Žygio dėka mokiniai pasitikrino savo ištvermę, pabuvo su savo mintimis,  suvokė, kad žmonių vienybė, draugystė, maldos gali suvienyti net visiškai nepažįstamus žmones.
I.Liutkevičienė, tikybos mokytoja

NEĮGALIESIEMS